Vianočné trendy na rok 2019: Inšpirujte sa farbami či ozdobami

  • Vianočné trendy na rok 2019

Najkrajšie sviatky v roku sú čoraz bližšie a každú chvíľu sa začnú v domácnostiach ligotať ozdobené vianočné stromčeky. No viete, čo bude tento rok moderné a aké sú aktuálne trendy pri ozdobovaní symbolu Vianoc?

 

Vianoce by bez vianočného stromčeka neboli tým pravým a už teraz začínajú mnohí rozmýšľať, ako si tento rok ozdobia ten svoj stromček. Moderných bude niekoľko trendových farieb.

Tradičný štýl

Najtypickejším znakom týchto Vianoc bude stromček s tradičnými ozdobami, prípadne z recyklovaných materiálov. Rok 2019 preto bude rokom ručne vyrábaných a ekologických vianočných ozdôb z kartónu, dreva či slamy. Skvelým doplnkom budú aj jedlé ozdoby, ako čokoláda, sušienky, pomaranče, jablká či škorica.

Foto: Instagram

V móde tiež budú ozdoby vyrobené z rôznych tkanín, látok či vlny. Vítaný je návrat kvetín, ktoré sa stanú hlavnými protagonistami v ich jednoduchom a originálnom prevedení.

Moderné farby Vianoc 2019

Tohtoročným Vianociam bude dominovať biela farba, ale aj zelená v najrôznejších odtieňoch.

Foto: Instagram

Zelená farba je farbou prírody, ktorá má taktiež relaxačný účinok, ktorý je ideálny pre vytvorenie tej pravej pokojnej atmosféry Vianoc.

Magicky budú pôsobiť stromčeky zafarbené na bielo, ktoré do miestnosti vnesú magickú atmosféru snehu.

Foto: Instagram

Nórsky štýl

Nadčasovou červenou taktiež nič nepokazíte, o to viac, ak siahnete po klasickom rustikálnom nórskom štýle, kde ozdoby budú vyrobené z kockovaných tkanín.

Vianočné gule či girlandy môžete vyrobiť z prírodných prvkov, ako sú bobule, listy či šišky, ktoré váš príbytok originálne vyzdobia.

Foto: Instagram

Ďalšie farby

Veľmi trendy bude tento rok aj fialová, ružová, červená či višňovo ružová. Práve tieto farby dodajú vášmu domovu nový vianočný vzhľad.

pianetadesign.it, titul.foto: pixabay.com