Ut. sep 17th, 2019

Popradčanom chodia zvláštne SMS-ky: Muž tvrdí, že je lepší ako Chuck Norris!

3 min read

Peepl.sk

Popradčania si dodnes pamätajú policajné manévre, o ktoré sa postaral francúzsky lezec a rebel Alain Robert. Vo svete ho preslávili jeho krkolomné výstupy bez istenia. Pod Tatrami si vyhliadol dvanásťposchodovú budovu tamojšej poisťovne. O dvadsať rokov neskôr pavúčieho muža zatienila mačka, ktorá sa rozhodla kandidovať za primátorku mesta. Jej vtipná kampaň odľahčila a osviežila miestami tvrdé predvolebné súboje.

O tom, že v Poprade, ktorý má niečo cez päťdesiat tisíc obyvateľov sa opäť objavil ktosi nezvyčajný svedčí video, ktoré nám pred dvoma týždňami zaslal náš čitateľ. Píše, že už aj v tomto meste pôsobí postrach zločincov a neobmedzený vládca púšte, mora a diskoték. Neznámy muž sa prezentuje ako „Dokonalý Popradčan“ a tvrdí o sebe, že je lepší ako Chuck Norris. Pána neprekonateľného má zrazu prekonať niekto iný? Kto to je a prečo sa skrýva? Tak tieto otázky počuť v týchto dňoch nielen z úst Popradčanov.

Foto: Peepl.sk

ZISŤOVALI SME 

Študent Michal (24) netuší, kto to môže byť. „O to viac striehnem pri každej návšteve popradského aquaparku, či tam náhodou nestretnem muža, ktorý si len tak pláva pod vodou 45 minút. Predpokladám, že je to niekto priam nadpozemský. Niekto, koho pas nepotrebuje fotografiu. O to viac sa teším, keď sa nám konečne predstaví,“ zamýšľa sa Michal.

Podľa Janky (30) sa v meste povráva kadečo. „Niekto za tým vidí nejakého miestneho politika, no na sociálnych sieťach som zachytila, že s politikou to nemá nič spoločné. Predpokladám, že to bude nejaký silák. Na hokejových majstrovstvách by však z neho asi veľkú radosť nemali, pretože bežní ľudia žujú žuvačky, no Dokonalý Popradčan žuje puky,“ uviedla Janka.

Čašník Peter (38) vraj počul vtip, že Dokonalý Popradčan ešte stále žije, pretože Chuck Norris nevie zistiť, kde presne býva. „Netrúfnem si povedať, čo je za tým, no je to vtipné a po dlhšom čase konečne niečo, čo v Poprade rozvírilo pomerne stojaté vody,“ dodal pre Peepl.sk.

Foto: Peepl.sk

SMS SPRÁVY A CHODNÍKY POKRESLENÉ KRIEDOU

Dozvedeli sme sa však aj to, že Dokonalý Popradčan zaslal niektorým obyvateľom mesta záhadné SMS správy s týmto textom: „Ahoj, si medzi vyvolenými, ktorým sa chcem predstaviť. Hovoria mi Dokonalý Popradčan a som lepší ako Chuck Norris. Viac info už čoskoro.“

Táto záhadná bytosť sa pripomenula ľuďom aj veľmi netradičným a decentným spôsobom. Na viacerých miestach Popradu sa objavili kriedové nápisy.

Foto: Peepl.sk

O ČO TU TEDA VLASTNE IDE?

Na túto otázku nám nevedela odpovedať ani hovorkyňa mesta Jarmila Hlávačová, ktorú sme oslovili s tým, či to nie je kampaň mesta Poprad alebo niektorej z jej mestských organizácií. „Nemám žiadne informácie o tomto ´projekte´,“ uviedla pre Peepl.sk

Foto: Peepl.sk

PROFIL NA SOCIÁLNEJ SIETI

Dokonalý Popradčan zrejme myslí na všetko. Na známej sociálnej sieti Facebook má vytvorený  profil, v ktorom sa postupne predstavuje verejnosti. V textoch naznačuje, že chce, aby bolo v meste bezpečnejšie, no tiež chce ľudí zabaviť. Potešujúca je však skutočnosť, o ktorej píše v závere svojho statusu: „Držte mi palce. Čoskoro ma určite všetci spoznáte.“

Foto: Facebook

Zopár otázok sme prostredníctvom sociálnej siete poslali aj samotnému Dokonalému Popradčanovi. Neodpovedal. Neostáva nám teda nič iné, len si počkať na to, kedy sa verejnosti táto záhadná bytosť predstaví. Musíme však uznať, že zatiaľ mu to ide veľmi dobre.

 Peepl.sk, Facebook