Tip na výlet: Vlak s historickým rušňom sa vydá na jazdu za výrobou vianočných ozdôb

Milovníci historických vlakov a vianočnej atmosféry si prídu na svoje. Vlak ťahaný historickým motorovým rušňom T478.1201 prezývaným Cecaňa sa opäť vydá na cestu, tentoraz do Čadce na prehliadku ručnej výroby sklenených vianočných ozdôb od roku 1954. Mimoriadna jazda je naplánovaná na sobotu 27. novembra. Súčasťou vlaku bude aj historický reštauračný vozeň.

“Cieľom jazdy, ktorá bude zameraná na nákup tradičných sklenených vianočných ozdôb, je Výrobné družstvo Okrasa v Čadci. Návšteva bude spojená s prehliadkou výroby s možnosťou ozdobiť si svoju vianočnú ozdobu tradičnou metódou,“ uviedol pre TASR František Šiller z občianskeho združenia Albatros klub.

Výrobné družstvo Okrasa na svojej stránke informuje, že záujemcovia si môžu proces výroby sklenených vianočných ozdôb pozrieť priamo vo výrobe. V rámci exkurzie majú možnosť oboznámiť sa s výrobou od fúkania cez striebrenie, maľovanie a dekorovanie až po finálne balenie vianočných ozdôb. Vo firemnej predajni si zároveň môžu vianočné ozdoby zakúpiť.

Mimoriadnu jazdu pripravilo občianske združenie v spolupráci so ZSSK a ŽSR. Bližšie informácie o podujatí sú na webovej stránke www.albatrosklub.sk.

Trasa

Mimoriadny vlak na trase Bratislava, hl.st. – Trnava – Leopoldov – Piešťany – Nové Mesto nad Váhom – Trenčín – Žilina – Čadca, mesto – Čadca a späť.

Viac informácii nájdete >>> TU.

Zdroj: TASR, Ilustračné foto: pixabay.com