Fenomén Sagan vyhral 12. etapu TdF v kariére: Slovenskí diváci sú však nahnevaní!

Foto: Facebook

  • 5. etapu Tour de France vyhral suverénne Peter Sagan
  • Diváci však záber z cieľa nevideli kvôli výpadku

Už 5 dní sa vo Francúzsku konajú najprestíznejšie cyklistické preteky Tour de France. Jediným slovenským zástupcom na nich je fenomenálny Peter Sagan, ktorý tento rok opäť bojuje o zelený dres v bodovacej súťaži. 

V 5. etape dlhej 175,5 km o víťazstvo opäť bojoval aj spomínaný slovenský cyklista. V záverečnom špurte dokázal poraziť ostatných pretekárov a vybojoval si už svoju 12. výhru na Tour de France v kariére. A aj keď slovenskí diváci Saganovi na diaľku držia palce, tentokrát boli nemilo prekvapení.

Za všetkým je výpadok signálu, kvôli ktorému nemohla RTVS odvysielať záver etapy, v ktorej sa z víťazstva tešil práve Sagan. Televízia takmer ihneď poskytla na sociálnej sieti stanovisko, v ktorom sa divákom pochopiteľne ospravedlňuje.

Vážení diváci, ospravedlňujeme sa za výpadok signálu v závere 5. etapy Tour de France napriek tomu, že problém bol na strane partnera, ktorý vyrába vo Francúzsku medzinárodný signál. Šlo o zábery z motorky a režisér vzápätí vybral pohľad inej kamery. O chvíľu zverejníme na Facebooku video, kde si vychutnáte naplno radosť z víťazstva Petra Sagana,“ píše sa v stanovisku.

Divákom tak neostáva nič len veriť, že si najbližšie Saganove víťazstvo užijú aj v priamom prenose verejnoprávnej televízie.

Facebook