Dojímavé gesto postihnutého Bennyho a jeho otca: Dostali peniaze, s ktorými sa podelili

Foto: Facebook

  • Dojímavé gesto Bennyho a jeho otca

V nedeľňajšej časti relácie V siedmom nebi mohli diváci vidieť dojímavý príbeh školáka Bennyho, ktorý trpí postihnutím končatín, čo mu neumožňuje samostatne fungovať ako ostatné deti v jeho veku. Aby toho nebolo málo, jeho mama trpela onkolickým ochorením, ktorému žiaľ, podľahla.

 

Siedmak na základnej škole z Veľkého Blhu pri Rimavskej Sobote sa narodil s ojedinelým postihnutím končatín. Krátke ručičky mu nedovoľujú vykonávať bežné činnosti, ako je napríklad hygiena a tak je odkázaný na pomoc iných.

Najväčšou oporou mu je jeho milujúci otec Anton, mamička mu zomrela na rakovinu.

Benny aspoň počas nakrúcania relácie prišiel na iné myšlienky, keď sa stretol so slovenským futbalistom Stanom Lobotkom a jeho priateľkou, speváčkou Danielou Nízlovou.

>>>Smutná správa zo Siedmeho neba: 11-ročný Dominik prehral boj o život

Okrem toho mu spoločnosť na futbale robil aj “Mako”, ktorý je taktiež postihnutý a v relácii V siedmom nebi sme ho mohli vidieť pred rokom.

Práve Lobotka, daroval Bennymu poukaz na 5-tisíc eur, ktoré sa však spolu s ocinom rozhodli rozdeliť na polovicu a druhú časť dať práve Makovi.

“Chcem vyzdvihnúť ešte jeden moment zo včerajška. Keď som odovzdal Benymu a tatkovi 5000 eur od Stana Lobotku a Benyho tatino bez váhania povedal, my sa rozdelíme s Makom na polovicu. Veľké gesto, fakt! Nemuseli. Sami majú naozaj málo. A predsa to spravili. Klobúk dole, chalani,” napísal Vilo Rozboril na sociálnu sieť.

Naozaj, krásne gesto.

View this post on Instagram

PROSÍME ZDIEĽAŤ: Beny je hrdina, veľký HRDINA! 👍 Milý a skromný chlapec s veľkým srdcom. ❤️ Napriek tomu, že Beny s ocinom majú málo peňazí ešte sa vedia aj rozdeliť. Finančné príspevky im môžete posielať na toto číslo účtu 👉 SK7483605207004201954546 YouTube účet 👉 vyhľadajte si Neondragon 17 Na Instagrame ho nájdete pod nickom 👉 @flamegames_dev Pri sebe má milujúceho ocina, ktorý sa o neho poctivo stará. Bohužiaľ, mamička sa nich už pozerá z neba. 🖤 Benymu a jeho ocinovi Tonovi želáme všetko dobré a držíme im palce! 🍀✊ Ďakujeme aj @youtuber_makosk, @danielatwiins a @stanleylobotka37, že boli súčasťou tohto príbehu. ❤️ #tvjoj #vsiedmomnebi #siedmomnebi #nedela2035

A post shared by Televízia JOJ (@tvjoj) on

TV JOJ