Porušenie nariadení vyšlo princa draho: Do Španielska pricestoval na večierok v čase zákazu zhromaždení

Foto: Twitter

Belgický princ Joachim dostal od španielskych úradov pokutu vo výške 10.400 eur za to, že porušil opatrenia obmedzujúce pohyb, keď koncom mája navštívil andalúzske mesto Córdoba a zúčastnil sa tam na večierku. S odvolaním sa na vyjadrenie nemenovaného predstaviteľa španielskej vlády o tom v stredu informovala agentúra AFP.

 

Pokuta bola podľa tohto zdroja 28-ročnému princovi uložená za “porušenie obmedzenia, ku ktorému sa aj priznal” a bol už o nej upovedomený. Joachim má teraz 15 dní na to, aby pokutu zaplatil alebo sa voči nej odvolal.

Princ sa k porušeniu karanténnych obmedzení priznal krátko po tom, ako o incidente informoval španielsky server El Confidencial. Ten zverejnil správu regionálneho rezortu zdravotníctva o tom, že do Córdoby “pricestovala z Belgicka osoba… ktorá sa 26. mája stretla v obytnej budove v Córdobe s celkovo 27 priateľmi a známymi”.

V Andalúzii v tom čase neboli povolené v súlade s opatreniami zavedenými v rámci boja s koronavírusom zhromaždenia viac ako 15 ľudí. El Confidencial ďalej vo svojom článku uvádzal, že zmieneného Belgičana dva dni po večierku pozitívne otestovali na koronavírus.

>>>Veľká oslava v kráľovskej rodine: Buckinghamský palác zverejnil novú fotku

Joachim odletel do Madridu 24. mája. Ďalej odtiaľ cestoval do Córdoby, kde sa o dva dni neskôr zúčastnil na zmienenom večierku. Na druhý deň začal pociťovať príznaky ochorenia COVID-19; pozitívne testovaný na nový koronavírus bol 28. mája. Podľa medializovaných správ mal však len ľahké príznaky ochorenia COVID-19.

Joachim je najmladším synom belgickej princeznej Astrid, sestry kráľa Filipa, ktorého je tak synovcom. Princ sa za svoje činy krátko po medializovaných správach verejne ospravedlnil a uviedol, že “prijme (ich) dôsledky”.

Zdroj: TASR