Zmena u našich susedov: Pri prejazde potrebujú Slováci nové tlačivo

Ilustračné foto: pixabay.com

TASR/ Pri prejazde cez Rakúsko potrebujú Slováci nové tlačivo o tranzite. Ide o aktuálne nariadenie ministra zdravotníctva Rakúskej republiky. Rakúske orgány odporúčajú mať tlačivo vypísané a vytlačené, aby sa predišlo kolónam na hraničných priechodoch. TASR o tom informovala Michaela Paulenová z tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR.

 

Na slovensko-rakúskych hraniciach sa v určitých časových intervaloch vykonávajú aj zdravotné kontroly, a to merania telesnej teploty. Na vstupe do Rakúska teda môže dochádzať k zdržaniu, podotkla Paulenová. “Vstup do Rakúska zo Slovenskej republiky pre občanov SR je v týchto dňoch možný bez ďalších obmedzení s výnimkou zdržania na cestách kvôli kontrolám,” dodala.

>>>Chystáte sa v septembri na dovolenku? Pri vstupe do tejto krajiny budete musieť predložiť negatívny test

V súvislosti s novým nariadením dokladovať prejazd tlačivom o tranzite, sa cez víkend tvorili rozsiahle kolóny. Cestujúci čakali 10 až 14 hodín, hovorí Paulenová. Najhoršia situácia bola podľa nej v noci zo soboty (22. 8.) na nedeľu (23. 8.), kedy bolo zdržanie spôsobené vypĺňaním tlačiva o vstupe na územie Rakúska.

“V nedeľu sa situácia zlepšila, boli vykonávané iba náhodné kontroly. Minister zdravotníctva Rakúska uviedol, že prišlo k nesprávnej interpretácii nariadenia, kde nie je uvedená povinnosť kontrolovať každú prichádzajúcu osobu alebo vozidlo,” priblížila Paulenová.

NA TOTO POZOR: AK PRECHÁDZATE CEZ RAKÚSKO, POTREBUJETE TLAČIVO🇦🇹1️⃣Podľa aktuálneho nariadenia Rakúska je pri prejazde…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Utorok 25. augusta 2020

Zdroj: TASR