Záchrana Šmahelovej malej dcérky: Krok, ktorý ukázal jeho pravú tvár

Foto: Instagram

  • Martinovi Šmahelovi sa koncom júna narodila druhá dcéra Ema
  • Sanitka, v ktorej prevážali bábätko v inkubátore, mala nehodu

V piatok 28. júna v predpoludňajších hodinách došlo v Bratislave na Panónskej ceste v Petržalke k dopranej nehode osobného auta, ktoré malo naraziť do sanitky. V nej sa nachádzalo v inkubátore bábätko, ktoré museli lekári oživovať, pričom išlo o dcérku fitnesáka Martina Šmahela, ktorá sa narodila predčasne.

Pri dopravnej nehode sa mala zraniť sestrička s lekárkou, ktoré však ihneď poskytli bábätku prvú pomoc i napriek vlastným zraneniam, čím mu zachránili život.

Nemocnica im tak tento týždeň osobne poďakovala, pričom na sociálnej sieti zverejnili aj fotku dvoch hrdiniek.

“Havária sanitky, v ktorej sme k nám do Národného ústavu detských chorôb prevážali predčasniatko, aj vďaka včasnej a odbornej záchrane života, nemala dopad na život zúčastnených. Naša lekárka ako aj sestrička, napriek tomu, že obe boli zranené, ihneď poskytli neodkladnú pomoc bábätku a aj vďaka tomu žije a teraz je v dobrých rukách našich odborníkov. Asi neexistujú slová vďaky, ktoré by vyjadrili to, čo všetko urobili. Dnes, po návrate do práce, za nimi zašli poďakovať sa za nás všetkých aj generálny riaditeľ Ladislav Kužela a medicínska riaditeľka Zuzana Laluhová Striežencová. Ešte raz obom Vám patrí jedno veľké ĎAKUJEME,” napísala nemocnica k fotke.

Foto: Facebook

Na príspevok reagoval aj samotný Martin Šmahel, ktorý neváhal a ihneď im poďakoval za záchranu dcérky, tiež im zaželal skoré uzdravenie, čo len ukázalo, že má srdce na tom správnom mieste.

“Sme vďační týmto obetavým ženám, ktoré sa aj napriek zraneniam a šoku z nehody sanitky prioritne postarali o naše prevážané dieťatko a taktiež im prajeme skoré uzdravenie. Samozrejme vďaka patrí celému tímu lekárov a odborníkov, ktorí nám pomáhajú,” napísal na svoj Instagram.

Facebook, Instagram