VIDEO Dve rozkošné dievčatká ťahajú ľudí do raja pre pedále, na cyklotrasy pod Tatrami

Zdroj: OOCR

Toto vznikne, keď sa taliansky hudobný temperament spojí so slovenskou krásou. Pod Tatrami nakrútili rozkošný spot, ktorý ukazuje ľuďom krásy tamojších cyklotrás.

 

Niekoľko dní jedla kašičky a ovocné výživy a to len preto, aby jej nevypadol predný zúbok. Statočne sa popasovala s chladnými podtatranskými ránami a zvládla aj jazdu pomedzi trysky so striekajúcou vodou. Tým všetkým si prešla šesťročná Paulínka Čapková z Popradu, hlavná hviezda spotu Oblastnej organizácie cestovného ruchu Vysoké Tatry-Podhorie.

Zdroj: OOCR

PRED KAMEROU STRÁVILA NIEKOĽKO DNÍ

Keďže skoro ráno sú výhľady na Tatry najkrajšie, vstávala spolu s kohútmi. Napriek sviežim teplotám sa takmer stále usmievala, medzi klapkami sa zohrievala pod hrubou dekou alebo v župane. O tom, že Paulínka je skutočná hrdinka svedčí aj fakt, že tesne pred nakrúcaním a aj počas neho jedla najmä rozmixovanú stravu. Osud spotu totiž visel na vlásku rovnako ako jej nezbedný predný zúbok. „Už bol úplne rozkývaný, preto sme tŕpli, aby jej nevypadol, inak by sa celý spot musel začať nakrúcať nanovo,“ prezradil nám jeden z členov štábu.

Zdroj: OOCR

JAZDA S POMOCNÝMI KOLIESKAMI

Zaujímavosťou je aj to, že pred nakrúcaním si musela zvyknúť na jazdu s pomocnými kolieskami. Zvládla by to aj bez nich, sama je zdatná cyklistka, no zámerom spotu bolo ukázať, že viaceré trasy sú vhodné aj pre deti, ktoré sa s bicyklom ešte iba zoznamujú.

Zdroj: OOCR

SKLADBA V PODANÍ AURORKY

Skladbu šitú na mieru naspievala desaťročná Aurorka Torozi, pôvodom z Talianska. Pod našimi veľhorami žije od svojich piatich rokov a všetkých prekvapila ľubozvučnou slovenčinou. Chytľavá skladba v jej podaní rýchlo vlieza pod kožu a dokonale vystihuje slogan spotu: „Nechajte sa zviesť a užite si na bicykli kilometre radosti.“

Zdroj: OOCR

DOHROMADY 350 KM CYKLOTRÁS

Dve roztomilé dievčatká a nezbedná animovaná veverička promujú najmä menej známe cyklotrasy v regióne. Bicykle sú zvlášť tento rok veľkým hitom, no mnohí ani len netušia, kde všade sa na nich môžu pod Tatrami dostať. Dohromady tam nájdu približne 350 kilometrov cyklotrás, aj kratšie úseky, nenáročné stúpania a klesania, ktoré sú vhodné pre celé rodiny.

Zdroj: OOCR

„Ak je priaznivé počasie, kdekoľvek sa na týchto trasách obzriete, uvidíte inú, no vždy fascinujúcu panorámu Tatier, od Lomnického cez Slavkovský až po Gerlachovský štít,“ uviedol pre Peepl.sk Peter Duda, predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu Vysoké Tatry-Podhorie.

OD ASFALTOVÝCH POVRCHOV AŽ PO SPLEŤ POĽNÝCH A LESNÝCH CESTIČIEK

Po cyklotrasách sa dá dostať k hotelom, penziónom, wellness centrám, k salašom s ovcami, slnečným hodinám v Novej Lesnej, golfovému rezortu vo Veľkej Lomnici, k Múzeu kočiarov neďaleko Veľkej Lomnice, ale tiež na vojenský cintorín v obci Štôla alebo do Liptovskej Tepličky, ktorá je známa unikátnymi pivničkami a terasovitými políčkami pod Kráľovou Hoľou. Dôkaz, že na dvoch kolesách sa dá zaujímavo stráviť čas nielen v Tatrách, ale aj pod nimi. Spracovanie videospotu bolo podporené zo zdrojov Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Do raja na pedále

☀️ Predĺžte si leto pod tatranskými štítmi a vyberte sa do raja pre pedále. ‍🚴‍♀️ Dohromady u nás nájdete približne 350 kilometrov cyklotrás, aj kratšie úseky, nenáročné stúpania a klesania, ktoré sú vhodné pre celé rodiny. Vrátane detí, ktoré sa s bicyklom ešte len zoznamujú.🤗 Hlavnou hviezdou roztomilého spotu je šesťročná Paulínka Čapková, skladbu šitú na mieru naspievala Aurorka Torozi.

Uverejnil používateľ Vysoké Tatry – Podhorie, OCR Streda 2. septembra 2020

Zdroj, foto, video: OOCR