Na Slovensko sa vráti zima: Očakávať treba mrazy i sneženie

Foto: koláž pixabay, peepl

Vyzerá to tak, že zima ešte nepovedala posledné slovo. Podľa aktuálnych informácií meteorológov sa chystá v počasí opäť výrazná zmena. Práve tá prinavráti na naše územie zimné počasie. Očakávať tak treba mrazy i sneženie. 

Prvá polovica týždňa sa bude niesť v podobnom duchu ako tomu bolo počas posledných dní.  “Na oblohe bude prevažne slnečné počasie s rannými hmlami a s príjemnými dennými teplotami, ktoré sa budú pohybovať od +9 až do +15 °C,” píše imeteo.sk.

K zmene dôjde ku koncu týždňa

Zimné počasie prinesie práve studený front so zrážkami, ktorý bude cez Slovensko postupovať v priebehu piatka 5. marca. Za týmto frontom k nám postupne prenikne studený, pôvodom arktický vzduch zo severu.  “Teploty by sa nasledujúci víkend mali na našom území prepadnúť počas dňa na -2 až +5 °C a v noci sa na celom Slovensku očakáva návrat mrazov,” dopĺňa imeteo.sk. 

Ochladenie prinesie na naše územie aj pokles hranice sneženia. Sneženie sa očakáva počas budúceho víkendu takmer na celom území s výnimkou najnižších polôh, kde sa môže jednať aj o zrážky zmiešané.

Zdroj: imeteo.sk