Už o pár dní začína ďalší ročník LingvaKvízu: Zapojte sa a hrajte o skvelé ceny

Už onedlho sa môžeme tešiť na pokračovanie vzdelávacieho online projektu LingvaKvíz, ktorého cieľom je pomôcť Slovákom zábavnou formou a celkom bezplatne zlepšiť si všeobecný prehľad v cudzích jazykoch a umožniť im oboznámiť sa s výhodami znalosti cudzích jazykov v dnešnej dobe.

LingvaKvíz (https://kviz.lingvafest.sk) bude prebiehať každý deň počas jedného mesiaca od 24.9. do 23.10.2021 a je primárne určený študentom stredných a vysokých škôl na celom Slovensku, no taktiež každému, kto sa o tieto témy zaujíma.

LingvaKvíz 2020 v číslach.

Do tohto jednoducho hrateľného kvízu sa po registrácii môžu hráči bezplatne zapojiť koľkokrát chcú a v priebehu trvania kvízu si zasúťažiť o super ceny, ako napríklad jazykový pobyt v Kanade v hodnote 620 EUR, notebook, smartfóny, či čítačky kníh.

Účastníkom bude v každej hre ponúknutých 12 otázok, pričom vždy len jedna z možností je správna. Na každú otázku budú mať účastníci maximálne 20 sekúnd a cieľom kvízu je nazbierať čo najviac bodov a zlepšiť si tak svoje vedomosti a zároveň postavenie vo finálnej tabuľke. Zapojiť sa do kvízu bude možné pomocou smartfónu, tabletu či počítača a kvíz bude hrateľný buď priamo prostredníctvom vyššie uvedenej stránky alebo cez mobilnú aplikáciu.

Ukážka jednej z otázok LingvaKvízu z roku 2020. (https://kviz.lingvafest.sk)

Organizátorom podujatia je medzinárodná mládežnícka organizácia Edukácia@Internet (E@I), ktorá realizuje online vzdelávacie portály, zamerané na interkultúrne vzdelávanie, jazyky, technológie a environmentálne témy. Spoluorganizátormi sú taktiež Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a EPALE – Elektronická platforma vzdelávania dospelých v Európe. Ambasádorkou tohto projektu sa stala známa moderátorka Adela Vinczeová.

Koordinátor o.z. Edukácia@Internet, Peter Baláž takto opisuje svoje pocity pred začiatkom LingvaKvízu: „Sme vďační, že napriek pretrvávajúcej pandémii sa nám tento rok opäť podarilo zorganizovať LingvaKvíz a že napriek všetkému nám bolo umožnené takýmto spôsobom upozorniť na dôležitosť učenia sa cudzích jazykov v dnešnej dobe. Po minuloročnom, prvom ročníku sme LingvaKvíz spravili ešte pútavejším a zábavnejším a veríme, že sa hráči skvelo zabavia a zároveň naberú veľa nových poznatkov.“

Niekoľko otázok z minulého roka:

Results







#1 Čo znamená maďarský výraz “nem tudom”?

#2 Čo znamená talianský výraz “dormire”?

#3 Ktoré slovo je napísané gramaticky nesprávne?

#4 Aké sú oficiálne jazyka Kanady?

#5 Čo znamená francúzsky výraz “merci”?

#6 Koľko úradných jazykov má Juhoafrická republika?

#7 Podľa akého vzoru sa skloňuje slovo “ruža”?

#8 Aké diakritické znaky používa slovenčina?

finish

Nezabudnite, LingvaKvíz začína už v piatok 24. septembra 2021. Určite sa zapojte!