Útok medveďa: Pavla z Oravy napadol krvilačný medveď. Smrti unikol len o vlások!

Útok medveďa: Pavla z Oravy napadol v lese krvilačný medveď

V oravskom chotári v blízkosti Zabiedova sa odohrala dráma, pri ktorej poľovník Pavol, takmer prišiel o svoj život. Zvyčajná prechádzka lesom sa náhle zvrtla, keď sa potme vracali domov. Na jedného z partie troch kamarátov zrazu vyskočil z hustého krovia asi dvestokilogramový medveď.  Svoju obeť zvalil na zem a začal sa neľútostný boj o prežitie.

Počas nečekaného ataku poľovníkovi spadla na zem puška, čím sa jeho vyhliadky na sebaobranu výrazne zhoršili. Šelma ho zvalila na zem a začala ho neľútostne hrýzť hlava, nehlava. Kamaráti napadnutého Pavla, ktorí sa nachádzali v tesnej blízkosti, začuli jeho bolestný ston a utekali mu na pomoc. Obrovské zviera spočiatku nevystrašili ani varovné výstreli. Po niekoľkých minútach sa medveď predsa len zľakol a ušiel v húštinách.

Útok medveďa: Pavla z Oravy napadol krvilačný medveď. Smrti unikol len o vlások!

Vtedy sa im naskytol skutočne príšerný pohľad na zakrvaveného Pavla, ktorý sa zmietal v agónií bolesti. Ihneď zavolali pomoc, ktorá zraneného muža previezla do Hornooravskej nemocnice v Trstenej.

Našťastie nemal vnútorné zranenia a tak nebola nutná operácia. No utrpel obrovské množstvo tržných rán, ktoré mu dvaja chirurgovia zašívali tri hodiny. Jeho stav je momentálne stabilizovaný.

Zdroj: myorava.sme.sk |Foto: pexels.sk