Tragická lyžovačka na Chopku: Jeden z lyžiarov (†27) prišiel o život

  • V Jasnej prišiel o život lyžiar

Vo štvrtok 16. januára došlo v lyžiarskom stredisku na strednom Slovensku k veľkému nešťastiu, pri ktorom vyhasol život jedného z lyžiarov. Informuje o tom Banskobystrická polícia na svojom oficiálnom účte na sociálnych sieťach.

 

“V jednom z lyžiarskych stredísk došlo k zrážke lyžiarov, po ktorej jeden z nich prišiel o život. Viac informácií prinesieme, keď to situácia dovolí,” uvádza polícia v príspevku na Facebooku.

Podľa portálu imeteo.sk, malo k zrážke dvoch lyžiarov dôjsť na križovatke tratí čierna 33A a modrá 34C. Jeden z lyžiarov mal po zrážke zletieť mimo trať.

>>V Malej Fatre sa vážne zranil snowboardista (16): Na miesto letel vrtuľník

Ako neskôr uviedla pre Peepl.sk policajná hovorkyňa Mária Faltániová, jedným z lyžiarov bol 27-ročný muž z Bieloruska, ktorý žiaľ, piamo na trati zraneniam podľahol. Druhým lyžiarom bol 37-ročný muž z Čierneho Balogu, ktorý bol so zraneniami prevezený do nemocnice.

“Vyzývame všetkých lyžiarov, aby nepreceňovali svoje schopnosti, zbytočne neriskovali a mysleli na to, že na svahoch sú spolu s nimi aj menej skúsení lyžiari a deti,” dodáva polícia, pričom zdôrazňuje, že alkohol nepatrí ani k športu.

Facebook, imeteo.sk, foto: Instagram