TAKTO dnes vyzerajú hviezdy rozprávky Tri oriešky pre Popolušku. Spoznali by ste ich?

Ku Vianociam už roky neodmysliteľne patria rozprávky a asi najväčšej priazni sa už niekoľko desaťročí teší kultový snímok s názvom ,,Tri oriešky pre Popolušku”.  Táto fascinujúca rozprávka s hviezdnym obsadením vznikla v československo – nemeckej koprodukcií pred vyše štyridsiatimi piatimi rokmi a dodnes patrí medzi filmové trháky.

Od tých čias sa na výzore hlavných hrdinov podpísal zub času a mnohých by ste už ani nespoznali. Bohužiaľ, niektorí už nie sú medzi nami.

Popoluška – Libuše Šafránková (65)

 

Česká herečka Libuše Šafránková pôvodne chcela rolu Popolušky odmietnuť, no nakoniec ju prijala na naliehanie hereckého kolegu z divadla, ktorému sa vtedy oddane venovala. Aj dnes je Libuše kočka a účinkuje v rozličných filmoch, či seriáloch.

Princ – Pavel Trávniček (67)

Pavel Trávniček dostal rolu princa najmä vďaka tomu, že sa podobal na Alaina Delona, ktorý bol v tom čase mimoriadne IN. Ihneď sa stal filmovým idolom a nejedno dievča o ňom tajne snívalo. Pavel sa dodnes venuje hereckému remeslu.

Dorka – Dana Hlaváčová (73)

 

Herečka prijala rolu Dorky i napriek tomu, že bola v čase natáčania tehotná a v scenári sa písalo, že by nevlastná sestra Popolušky mala byť vyslovene škaredá. Dnes je riaditeľkou umeleckej školy a herectvu sa aktívne venovala až do roku 2008.

Macocha – Carola Braunbock

Táto nemecká herečka pred filmovým štábom do poslednej scény tajila, že rozumie česky. Vtedy všetkých šokovala, keď zrazu prehovorila plynulou češtinou. Herečka totiž prežila časť svojho detstva v Československu a až neskôr sa presťahovala do Nemecka. Bohužiaľ, Carla krátko po filmovej premiére umrela. Mala iba 54 rokov.

Princezná Droběna – Helena Ružičková

Ikona českej komédie, herečka Helena Ružičková bola neprehliadnuteľná v úlohe korpulentnej princezny Droběni. Helenu si väčšinou spájame s top komédiami ,,Slnce, seno….” Bohužiaľ, v roku 2004 vo veku 67 rokov podľahla rakovine.

Kráľ – Rolf Hoppe † 87)

 

Tento nemecký herec zomrel v novembri tohto roku a aj napriek pokročilému veku bol do svojich posledných chvíľ veľmi produktívny. Pracoval v divadle, v televízii i v rozhlase.

ofigenno.comcsfd.cz, YouTube