Sformovala sa tropická búrka 3. kategórie: Ministerstvo vydalo upozornenia pre túto krajinu

Foto: Twitter

  • Tropická búrka dosiahne 3. kategóriu

V juhovýchodnej Ázii sa sformovala tropická búrka Matmo 3. kategórie, ktorá v priebehu nasledujúcich dní zasiahne centrálnu časť Vietnamu. Ministerstvo zahraničných veci preto vydalo na svojej stránke upozornenie pred cestovaním do tejto krajiny.

Ako uvádza stránka thaipbsworld.com, okrem Vietnamu by mala búrka čiastočne zasiahnuť aj obľúbenú destináciu Slovákov Thajsko.

Medzi oblasti, ktoré by mali očakávať vietor a veľmi silné dažde patria Amnart Charoen, Nakhon Rathasima, Buri Ram Surin, Si Sa Ket a Ubon Ratchathani na severovýchode, Uthai Thani, Chainat, Saraburi Suphan Buri, Sing Buri, Ang Thong, Ayutthaya, Bangkok a jeho oblasti.

Ďalej predmestia v centrálnom regióne, Chachoengsao, Prachin Buri, Sa Kaew, Chanthaburi a Trat na východe a Chumpon, Surat Thani, Nakhon Si Thammarat, Phatthalung, Songkhla, Ranong, Phang-nga, Phuket, Krabi, Trang a Satun na juhu.

>>>Ministerstvo varuje Slovákov pred cyklónom 5. kategórie: Pozor v tejto krajine!

Ak sa do Vietnamu chystáte cestovať alebo sa tam už nachádzate, ministerstvo odporúča riadiť sa pokynmi miestnych zložiek krízového manažmentu, polície a záchranných zložiek.

“V prípade núdze môžu občania SR kontaktovať veľvyslanectvo SR v Hanoji na núdzovej telefónnej linke +84/904988554 alebo konzulárny úrad SR vedený honorárnym konzulárnym úradníkom v Hočiminovom meste +84/168 618 7777,” uvádza Ministerstvo.

mzv.sk, thaipbsworld.com, titul.foto: Twitter