Prvé slová prezidentky či premiéra k tragédii autobusu: Čaputová vyjadrila sústrasť rodičom detí

  • V autobuse sa mali nachádzať prevažne študenti

Čierny deň pre Slovenskú republiku. V stredu 13. novembra sa v okrese Nitra stala mimoriadne tragická dopravná nehoda nákladného auta a autobusu, v ktorom sa mali viesť prevažne študenti vracajúci sa zo školy. Podľa aktuálnych informácii, zomrelo až 12 ľudí.

Nešťastie sa stalo v stredu krátko po jednej hodine popoludní. Podľa informácií hasičov malo na mieste zomrieť 12 osôb a 17 utrpelo zranenia.

K obrovskej tragédii sa začali vyjadrovať aj najvyšší predstavitelia štátu, ktorí neskrývajú ľútosť a smútok.

Premiér Peter Pellegrini sa aktuálne nachádzal na oficiálnej návšteve Cypru, no ako uviedol prostredníctvom Facebooku, ihneď návštevu ukončil a vracia sa späť na Slovensko.

>>>MIMORIADNA SPRÁVA: Tragická nehoda v okrese Nitra si vyžiadala 12 obetí

“Okamžite som ukončil moju oficiálnu návštevu Cypru a vraciam sa na Slovensko priamo na miesto tragédie. Hovoril som s ministerkami zdravotníctva a vnútra a dal som im príkazy, aby koordinovali činnosť záchranných a bezpečnostných zložiek. Cítim nesmiernu ľútosť k všetkým obetiam a vyjadrujem úprimnú sústrasť všetkým pozostalým,” uvádza Pellegrini.

Príspevok Zuzany Čaputovej

“V týchto chvíľach sme myšlienkami s rodičmi, ktorí prišli o svoje deti, o svojich drahých a blízkych. Myslíme tiež na zranených a na to, aby dostali najlepšiu možnú pomoc a opateru. Všetci dúfame, že počet obetí už nebude narastať. Po tejto hroznej tragédii prosím všetkých, jazdime opatrne a ohľaduplne, nech sa všetci šťastne vrátime k svojim rodinám.”

Andrej Danko

“Vyjadrujem úprimnú sústrasť pozostalým dnešnej tragickej havárie. Je to strašná tragédia, myslím na všetkých, ktorí dnes prišli o svojich blízkych. Modlím sa, aby už ďalšie obete nepribudli.”

Facebook