Pri tragickej nehode autobusu zasahoval aj vrtuľník: Prevoz 15-ročného chlapca s vážnym zranením

Foto: Facebook

  • Na miesto leteli aj dve posádky leteckých záchranárov

Pri tragickej dopravnej nehode nákladného auta a autobusu v okrese Nitra zasahovali všetkých záchranné zložky vrátane vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej pomoci. Prevoz potrebovali dve osoby.

V stredu 13.  novembra krátko po jednej hodine popoludní došlo za Nitrou v smere na Zlaté Moravce k tragickej nehode autobusu, pri ktorej zomrelo dvanásť osôb a 17 ľudí sa zranilo.

Na mieste zasahovali aj dve posádky leteckých záchranárov. Tí si do svojej starostlivosti prevzali 15-ročného chlapca s vážnym úrazom hlavy a ťažkou poruchou vedomia.

>>>MIMORIADNA SPRÁVA: Tragická nehoda v okrese Nitra si vyžiadala 12 obetí

“Po zabezpečení základných životných funkcií a po napojení na umelú pľúcnu ventiláciu bol chlapec letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice v Nových Zámkoch, kde bol v kritickom stave odovzdaný do rúk lekárom oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny,” uvádzajú leteckí záchranári na svojej stránke.

Druhá posádka vrtuľníka pomáhala 61-ročnému mužovi s podozrením na poranenie hlavy.

“Po ošetrení a podaní liečby bol v stabilizovanom stave záchranárskym vrtuľníkom prevezený do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici,” dodávajú.

>>>Prvé slová prezidentky či premiéra k tragédii autobusu: Čaputová vyjadrila sústrasť rodičom detí

Foto: Facebook
Foto: Facebook

ate.sk