Prudké ochladenie, dážď i sneženie: Zmena v charaktere počasia príde už čoskoro

Foto: pixabay.com

Zmena v charaktere počasia nastane už čoskoro. Do našej oblasti sa totižto blíži studený front, ktorý sa postará nielen o výrazné ochladenie. Očakávať treba sneženie aj v nižších polohách. 

Veľkonočný pondelok sa bude niesť podľa portálu imeteo.sk ešte v znamení príjemného počasia. K zmene dôjde počas večerných a nočných hodín, kedy k nám za studeným fontom začne prenikať veľmi studený, pôvodom arktický vzduch.

Počas pondelka 5. apríla nás čaká ešte prevažne jasné až polooblačné počasie s príjemnými teplotami. Tie sa na našom území vyšplhajú na +10 až +17 °C.  Utorok 6. apríl prinesie prudké ochladenie. Nachádzať sa budeme vo veľmi studenom vzduchu, pri ktorom maximálne denné teploty vystúpia na našom území maximálne do +10 °C.

“Z teplotného nadpriemeru sa tak dostaneme do teplotného podpriemeru a ochladenie bude výrazné. Ochladí sa až o 10 °C, pričom na pocit bude ešte chladnejšie. Pocit chladu totiž bude zvýrazňovať silný severozápadný vietor,” informuje imeteo.sk. 

DÁŽĎ A SNEŽENIE

Studený front začne počasie na Slovensku ovplyvňovať ešte v prvej polovici noci. Spočiatku pôjde o dážď, ale postupne zrážky začnú prechádzať do snehových. Do utorkového rána sa rozsneží na takmer celom západnom a strednom Slovensku. Na západe pôjde prevažne o zmiešané zrážky.

“Sneženie môže byť aj výraznejšie. Numerické predpovedné modely očakávajú, že do zajtrajšieho rána sa snehová pokrývka vytvorí vo viacerých oblastiach Žilinského, Prešovského a Košického kraja. Napadnúť môže od 2 do 8 cm snehu,” dopĺňa imeteo.sk.

Chladné  budú podľa aktuálnych informácií meteorológov aj nadchádzajúce dni.

Zdroj: imeteo.sk