Pred nami je výrazné ochladenie s mrazmi a snehom: Kedy príde oteplenie?

  • Čakajú nás chladné dni s nízkymi teplotami

Za studeným frontom, ktorý postúpil cez naše územie počas utorka 17. septembera k nám začal prúdiť aj studený vzduch. V priebehu stredy 18. septembra prílev studeného vzduchu zosilnie a ochladí sa ešte viac. Počas dnešnej noci klesali teploty aj pod +5 °C a pri zemi mrzlo.

 

Podľa informácií meteorológov budú nastávajúce noci ešte chladnejšie a mrznúť môže aj vo výške 2 metrov nad zemou, kde sa obvykle meria teplota vzduchu.

Počas stredy 18. septembra bude cez naše územie v studenom vzduchu postupovať ďalší studený front.  Ten prinesie najmä na sever nášho územia prehánky, ktoré môžu byť v oblasti Vysokých a Nízkych Tatier aj snehové.

>>>FOTO Niektoré oblasti sa zobudili do bieleho rána: Takto to tam vyzeralo!

“Za týmto studeným frontom sa ešte viac ochladí. Maximálne teploty zajtra a pozajtra nedosiahnu ani hranicu +20 °C a noc a ráno bude veľmi studené. Teploty budú klesať k 0 °C a v najchladnejších údoliach môžu teploty poklesnúť aj pod bod mrazu,” uvádza imeteo.sk.

Koncom týždňa sa oteplí

Oteplenie dorazí až počas víkendu. Cez naše územie bude postupovať totižto tlaková výš a po jej zadnej strane sa do našej oblasti dostane teplejší vzduch. Teploty tak budú postupne rásť.

“Cez víkend by sa mali teploty postupne vyšplhať cez hranicu +20 °C a v najteplejších oblastiach Slovenska budú atakovať hranicu +25 °C,” dopĺňa imeteo.sk.

Foto: imteo.sk

 imeteo.sk