Potvrdené TRI prípady koronavírusu v Česku: Všetci boli v Taliansku

  • Koronavírus potvrdili už aj v Česku

U našich západných susedov v Českej republike sa v nedelu 1. marca objavili prvé prípady koronavírusu. Nakazení sú dvaja muži a jedna mladá žena, u všetkých troch osôb bol potvrdení vírus. Nákaza sa bude ešte raz potvrdzovať v Berlíne.

 

Muž (ročník 1952) sa nachádzal na univerzite v talianskom meste Udine, kde bol v uplynulých dňoch na konferencii. Ako uvádzajú novinky.cz, u jedného jeho kolegu bola nákaza potvrdená, Čech bol následne s rovnakými ťažkosťami hospitalizovaný v Prahe na Bulovke.

Ďalšou nakazenou je mladá žena z USA (ročník 1999), ktorá študuje v Miláne. S pozitívnym výsledkom bola z Motolskej nemocnice prevezená na Bulovku. U jej kamarátky rovnakého ročníka z Ekvádoru, ktorá mala tiež zdravotné problémy, boli testy negatívne, no v pondelok budú ešte opakované.

>>>17-ročný chlapec z Prahy javil príznaky koronavírusu. Nechali ho čakať dve hodiny v čakárni

Podľa informácií novinky.cz, tretím nakazeným je Čech (ročník 1976), ktorý sa vrátil z lyžovačky v Taliansku z Benátskej oblasti. Muž cestoval autom s manželkou a štyrmi deťmi, u nich sa zatiaľ príznaky neobjavili, no sú v domácej karanténe.

Klinický stav všetkých troch pacientov je dobrý, nevykazujú žiadne komplikácie.

novinky.cz, foto: Twitter