Polícia vyšetruje pokus o vraždu: Obvinený hodil do domu zapálenú fľašu, tým však neskončil

Foto: Facebook

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach po vykonaní potrebných procesných úkonov a vyhodnotení dôkaznej situácie obvinil 59-ročného miestneho muža z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu a prečinu nebezpečného vyhrážania.

Ako uviedla Jana Mesárová z KR PZ v Košiciach pre Peepl.sk, podľa doterajšieho vyšetrovania obvinený muž v piatok 4. septembra podvečer prišiel pred jeden z rodinných domov v obci Slavošovce v rožňavskom okrese, kde sa slovne vyhrážal 27-ročnému miestnemu mužovi, že ho zabije a podpáli.

Okolo polnoci sa obvinený muž na miesto vrátil a cez okno do jednej z izieb rodinného domu hodil zapálenú fľašu s doposiaľ nezistenou tekutinou. Našťastie, 27-ročnému mužovi sa časť fľaše podarilo vyhodiť naspäť von pred dom a štyrom osobám, ktoré sa v dome v tom čase nachádzali, sa nič nestalo.

>>>Tragickú nehodu neprežil nevinný vodič: Zrážku spôsobila opitá žena

Keď vyšiel 27-ročný muž von z domu, tak ho obvinený muž fyzicky napadol. Za doposiaľ nezistených okolností 27-ročnému mužovi nožom spôsobil bodnú ranu na krku a reznú ranu na ruke. Spôsobené zranenia si vyžiadali urgentnú lekársku starostlivosť s prevozom do nemocnice.

“Osobu, podozrivú zo spáchania tohto násilného činu, policajti krátko po čine zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. Obvinenému mužovi za tieto skutky hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov. Vyšetrovateľ PZ zároveň spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby,” uviedla Mesárová.

Zdroj: KR PZ Košice