Pobúrení ľudia komentujú účet za vyšetrenie u lekára za 64 eur: Takáto je PRAVDA!

Foto koláž: peepl.sk

Sociálnou sieťou Facebook začal kolovať bloček z vyšetrenia u lekára v Brezne, kde si od pacienta vypýtali vyše 64 eur. Pod týmto príspevkom sa samozrejme, ihneď rozpútala veľká diskusia a ľudia nešetrili pohorešním a znechutením z celého zdravotného systému.

V tomto prípade malo ísť o kožné vyšetrenie 4-mesačného dieťaťa, pričom v bežnej štátnej ambulancii by pacient nemal nič platiť, nakoľko zdravotné úkony prepláca poisťovňa.

Ako však môžeme vidieť na bločku, išlo o súkromné odborné lekárske centrum dermatológie Bellamed, ktoré má na internete vlasntú webovú stránku, na ktorej je hneď v úvode napísané, že ide o súkromné zariadenie. V takýchto ambulanciách si pacient všetko hradí sám na základe cenníka a poisťovne vyšetrenia nepreplácajú.

Opäť sa tak potvrdilo, že ľudia komentujú a kritizujú úplne všetko bez toho, aby poznali podrobnosti a zbytočne sa následne šíria medzi verejnosť dezinformácie. Okrem toho má každý lekár na dverách či na nástenke pred vstupom do ambulancie uvedené, s ktorými poisťovňami má podpísané zmluvy a pacient je tak vopred informovaný, či bude jeho vyšetrenie preplatené alebo si bude musieť zaplatiť sám.

Foto: Facebook