Ministerstvo varuje dovolenkárov zo Slovenska, aby dodržiavali pokyny: Situácia je stále vážna!

  • Ministerstvo vydalo na svojej stránke upozornenie

Situácia ohľadom požiarov v Grécku sa doposiaľ neupokojila. Najhoršia situácia s požiarmi je na ostrove Evia (Euboia), kde museli evakuovať viaceré dediny. Oblasti Téby a Manolada sú taktiež ohrozené a šíri sa tam požiar. Ministerstvo varuje Slovákov cestujúcich do Grécka, aby dodržiavali pokyny miestnych úradov.

 

„Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Aténach informuje občanov SR o rozsiahlych požiaroch na rôznych miestach Grécka. Keďže požiare sa zatiaľ nedarí dostať pod kontrolu, požiadalo Grécko o pomoc prostredníctvom mechanizmu EÚ pre civilnú obranu. Požiarmi nie sú priamo dotknuté alebo ohrozené turistické oblasti, napriek tomu odporúčame sledovať situáciu v mieste vášho pobytu a dodržiavať pokyny príslušných miestnych úradov.

Veľvyslanectvo SR v Aténach odporúča cestujúcej verejnosti zaregistrovať sa pred cestou v dobrovoľnom registračnom formulári.“ upozorňuje Ministerstvo zahraničných vecí na svojej webovej stránke.

Zdroj: Twitter

Atény taktiež požiadali Európsku úniu a všetky členské štáty o pomoc, no Slovensko požadovanou technikou nedisponuje.

“V rámci tejto požiadavky, ktorá bola adresovaná aj Slovenskej republike, žiadali štyri špecializované letecké moduly CL-415 s hasiacimi lietadlami, ktoré sú určené na hasenie lesných požiarov. Slovenská republika takouto technikou nedisponuje,” uviedli z tlačového odboru ministerstva vnútra.

Zdroj: Twitter

mzv.sk, noviny.sk