Ministerstvo odporúča zvážiť cestovanie do tejto krajiny: Platí 2. stupeň odporúčania

Ilustračné foto: pexels.com

  • Ministerstvo odporúča zvážiť vycestovanie do krajiny

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí odporúča občanom Slovenska zvážiť nevyhnutnosť cestovania do určitých oblastí Haiti. Informuje o tom na svojej oficiálnej stránke.

“V súvislosti s dlhodobo nestabilnou situáciou na Haiti, početnými protestami sprevádzanými násilím, nedostatkom vody, potravín a liekov, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje občanov SR na pretrvávajúce bezpečnostné riziká pri cestách do tejto karibskej krajiny a odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovania na Haiti,” uvádza Ministerstvo.

Ak do danej oblasti musíte vycestovať, Ministerstvo odporúča kontaktovať Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Havane na nižšie uvedených číslach.

>>>Zuzana Čaputová osobne zablahoželala japonskému cisárovi: Pozrite, ako sa obliekla

Haiti je štát v Karibskom mori v súostroví Veľké Antily. Východná časť ostrova patrí Dominikánskej republike, s ktorou má Haiti 360 km dlhú suchozemskú hranicu.

Pre Haiti vydalo Ministerstvo 2. stupeň odporúčania – zvážiť nevyhnutnosť cestovania (zvážiť nevyhnutnosť cestovania do určitých oblastí).

Kontakty:

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky v Havane: tel.: +53 (0) 7 204 1884, +53 (0) 7 204 1885

Konzulárna asistencia +53 5263 0584

www.mzv.sk/havana

email: emb.havana@mzv.sk

mzv.sk