Meteorológovia vydali niekoľko výstrah: Pozrite, pre ktoré okresy platia

Aj vo štvrtok najmä v lokalitách na severe Slovenska si treba dávať pozor pred poľadovicou a silnejším vetrom, a to aj na horách. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe. Výstrahy budú platiť aj počas noci a piatka (14. 1.).

Výstraha prvého stupňa pred poľadovicou platí počas štvrtka až do piatka 18.00 h pre severné okresy Žilinského kraja, väčšinu okresov Prešovského kraja a pre okresy Michalovce a Sobrance.

Vietor na horách môže potrápiť okresy Banská Bystrica, Brezno, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok a Tvrdošín. Výstraha prvého stupňa tam platí až do piatka. V týchto okresoch v lokalitách nad pásmom lesa môže podľa meteorológov dosiahnuť vietor rýchlosť v nárazoch rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu. V piatok stúpne výstraha na druhý stupeň.

V okrese Poprad platí aj výstraha prvého stupňa pred vetrom, a to i počas piatka. Vietor tam môže dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Na toku Latorica v okrese Michalovce naďalej pretrváva vodná hladina na úrovni prvého stupňa povodňovej aktivity, ktorá bude podľa SHMÚ postupne klesať. Meteorológovia budú vývoj hydrologickej situácie priebežne aktualizovať.

Zdroj: TASR, Foto: pixabay.com