Kráľovský palác zverejnil recept na vianočné koláčiky: Na tomto si pochutnáva kráľovská rodina počas Vianoc

Predvianočný čas je obzvlášť náročný pre kráľovských kuchárov, ktorí už niekoľko dní usilovne pripravujú vianočné pečivo a dobroty, na ktorých si budú počas sviatkov pochutnávať členovia kráľovskej rodiny. Buckinghamský palác dokonca zverejnil recept jedného z nich a môžete si ho pripraviť aj vy doma.

Ide o zázvorové vianočné sušienky, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou Vianoc v kráľovskom paláci a budú sa podávať na vianočnej recepcii.

Ako však odporúčajú kuchári, pripravené cesto je potrebné nechať počas noci odpočívať, prípadne si vyrežte tvary a na hodinu ich uložte do mrazničky.

Môžete si vopred pripraviť na sušienke aj dierku, cez ktorú po dopečení a ozdobení prevlečiete stuhu a zavesíte na stromček.

Potrebujeme:

200 gramov múky

kypriaci prášok

1 čajová lyžička pomletého zázvoru

100 gramov mäkkého masla

75 gramov hnedého cukru

45 ml mlieka

Postup:

Zmiešame múku s kypriacim práškom a so zázvorom, pridáme mäkké maslo a prstami vypracujeme cesto. Prilejeme mlieko a vytvoríme vláčnu hmotu. Cesto necháme v chladničke odpočívať minimálne 2 hodiny alebo najlepšie celú noc.

Rúru predhrejeme na 180 stupňov. Cesto vyvaľkáme na hrúbku približne 3 mm a vykrojíme formičkami tvary, ktoré poukladáme na plech, na ktorom je papier na pečenie.

Po dopečení a vychladnutí sušienok, ich ozdobíme.

>>Buckinghamský palác vo vianočnom šate. Z takejto výzdoby sa teší kráľovná Alžbeta