Idem sa vydávať no zaľúbila som sa do iného: Príbeh zúfalej Slovenky, ktorá nevie, čo robiť

Svadba patrí určite medzi jednu z najkrajších udalostí v živote, kedy sa dvojica rozhodne spečatiť svoj partnerský vzťah a plánujú tak spolu zostarnúť. Bohužiaľ, čoraz častejšie manželstvo dlho netrvá a vzťah sa rozpadáva z rôznych dôvodov.

 

Jednou z najčastejších príčin je ochladnutie citov, pričom jeden z partnerov si nájde inú známosť, čím naruší celé fungovanie manželského života.

Do redakcie Peepl.sk sa nám ozvala čitateľka, ktorá má však úplne iný problém. O pár týždňov sa vydáva za priateľa, s ktorým tvorí pár niekoľko rokov, no má pocit, že sa zaľúbila do iného. Prečítajte si jej príbeh.

“S priateľom sme spolu už päť rokov a tak sme sa rozhodli, že sa vezmeme. Prípravy sú v plnom prúde, svadobné šaty kúpené, pozvánky odoslané, no jednoducho, už máme takmer všetko nachystané. Stala sa však taká vec, že v práci som sa zaľúbila do nášho nového kolegu. Hneď sme si sadli a dokážeme sa porozprávať o všetkom možnom, dokonca máme aj rovnaké záujmy. Čoraz častejšie naňho myslím a každý deň sa neskutočne teším, kedy ho v práci opäť uvidím. Mám pocit, že z jeho strany ide tiež o veľmi veľké sympatie. Keďže sa však idem vydávať, dostala som sa do veľmi nepríjemnej situácie, z ktorej som strašne zúfalá. Dokonca som už rozmýšľala aj nad tým, že svadbu zruším, čo však ale nemôžem partnerovi spraviť, nakoľko vidím, ako veľmi ma ľúbi.”

Čitateľka, ktorá nechce byť menovaná na záver dodáva, že i napriek všetkému sa za priateľa vydá. “Určite ide iba o chvíľkové pobláznenie, i keď je v mojom srdci momentálne obrovský boj.”

Čo radí psychologička?

“Zaľúbiť sa do dvoch mužov súčasne je možné, no zároveň môže ísť aj o dva druhy lásky. Kým k jednému pociťujete lásku partnerskú, nakoľko ste spolu už dlhšiu dobu a prežili ste toho aj pomerne veľa, k druhému môže ísť o “pobláznenú” lásku, ktorá sa zvykne objaviť na začiatku každéhu vzťahu. Nikto však dopredu nevie, ako by s tým druhým vyzeral vzťah po niekoľkých rokoch a či by to aj s tým druhým fungovalo tak dobre ako s Vašim dlhodobým partnerom. Musíte sa však zamyslieť nad viacerými otázkami, ktoré sú pre správne fungovanie vzťahu dôležité. Máte spoločné záujmy? Hodíte sa k sebe aj povaho, čo vám na partnerovi vadí no vedeli by ste si i napriek tomu s ním predstaviť život? Kde by ste bývali? Máte rovnaký pohľad na budúcnosť? Bohužiaľ, nikto dopredu nevie, čo by sa stalo, keby ste ostali s prvým partnerom, alebo sa rozhodli pre druhého.”


Podeľte sa s nami aj vy o svoj príbeh, prípadne o situáciu, ktorá sa vám stala. Uverejníme anonymne.

redakcia@peepl.sk