Eric Clapton urobil coververziu vianočnej piesne White Christmas. Čo na ňu hovoríte?

Anglický gitarista a spevák Eric Clapton zverejnil videoklip ku coververzii piesne White Christmas. Dej novinky sa zameriava na chlapca, ktorý s rodičmi navštívi koncert bluesového muzikanta. Následne napíše Santa Clausovi, že by si pod stromček želal dostať gitaru, keďže mu ju rodičia nemôžu kúpiť. Vysnívaný darček mu napokon venuje samotný hudobník, ktorý sa priatelí so Santa Clausom.

Pieseň sa nachádza na albume Happy Xmas, ktorý 73-ročný Clapton vydal 12. októbra. Vianočná nahrávka obsahuje celkovo 14 skladieb. Medzi nimi sú aj coververzie piesní ako Silent Night alebo Jingle Bells (In Memory Of Avicii), ktorú venoval zosnulému dídžejovi Aviciimu.

Eric Patrick Clapton je považovaný za jedného z najlepších gitaristov na svete. Magazín Rolling Stone ho v roku 2004 zaradil medzi najlepších hudobníkov v dejinách. Jeho meno je trikrát zapísané v Rock’n’rollovej sieni slávy – dostal sa tam ako sólový umelec, aj ako člen skupín The Yardbirds a Cream.

Aký vianočný stromček bude ten rok moderný? Mali by ste siahnuť po tejto farbe

Na konte má 17 cien Grammy a v roku 2004 si prevzal Rad britského impéria (CBE). Medzi jeho najznámejšie piesne patria napríklad Layla, Tears In Heaven, Change The World, Wonderful Tonight, Lay Down Sally či coververzia hitu I Shot The Sheriff Boba Marleyho. V marci 2011 vydražil za viac než 2,15 milióna amerických dolárov vyše 70 hudobných nástrojov a ďalšie vybavenie, pričom výťažok z aukcie venoval na konto protidrogového a protialkoholického strediska Crossroads Centre na ostrove Antigua. Toto centrum založil v roku 1998 po tom, ako porazil vlastnú závislosť od alkoholu a drog.

Pridajte sa aj na náš INSTAGRAM >>TU<<

SITA, YouTube

One thought on “Eric Clapton urobil coververziu vianočnej piesne White Christmas. Čo na ňu hovoríte?

Comments are closed.