Chcete mať zdravé srdce? TOĽKOTO hodín by ste mali spať!

Patríte k tým, ktorí nepotrebujú veľa spánku, ponocujú a v noci im stačia tak štyri hodinky? Alebo ste skôr z tých, ktorí dlho vyspávajú, lebo nedajú dopustiť na poriadny spánok? Tak teraz vás dostaneme. Ani jedno nie je dobré pre zdravé fungovanie vášho srdca. Poradíme vám však, koľko hodín by ste mali spať, aby to bolo v poriadku.

Portál msn.com sprostredkúva štúdie, ktoré odhalili, že optimálny spánok by mal trvať 6 až 8 hodín. Vedci na kongrese v Mníchove predniesli, že menej alebo viac hodín spánku, môže potenciálne zvýšiť riziko ochorenia koronárnych artérií alebo cievnej mozgovej príhody.

Vďaka údajom, ktoré získali zo vzorky viac ako milión ľudí zistili, že by sa človek mal vyhnúť nedostatku alebo naopak, nadmernému spánku.

“Krátkospáči”, ktorý spali 6 až 8 hodín počas deviatich rokov dosiahli 11%-né riziko srdcového ochorenia a “dlhospáči” až 33%.

Je však potrebných mnoho ďalších výskumov, prečo to tak je, ale je jasné, že spánok ovplyvňuje biologické procesy ako metabolizmus glukózy, krvný tlak a rôzne zápaly, čo má všetko vplyv na kardiovaskulárne choroby.

Zdroj: msn.com | Foto: pixabay.com