Anton Hrnko skritizoval ocenenie Čaputovej. Servítku si pred ústa nedával

Foto koláž: peepl.sk, Foto: YouTube, FB

  • Reakcia poslanca k oceneniu prezidentky Čaputovej
  • Súčasťou ocenenia pre Čaputovú bolo aj 50-tisíc eur

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová si v uplynulých dňoch prevzala Európsku cenu za politickú kultúru. Ako prezidentka uviedla, cenu vníma ako prejav dôvery a zároveň ako záväzok. 

 

Viacerí slovenskí politici, ale vyjadrujú nesúhlas s týmto ocenením, najnovšie povedal svoj názor podpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Anton Hrnko (64), ktorý sa s tým rozhodne nebabral.

„AVE FEMINA PRE PANI PREZIDENTKU. Popularita za každú cenu, najmä, keď sa prikotúľajú aj nejaké tie “love”. Asi tak možno zhodnotiť praktiky, ktoré sa tu objavili v začiatkoch vlády V. Mečiara. Potom sa ne ne dlho zabudlo a tu zrazu, čuduj sa svete, rozkvitli ako slnečnice pri východe slnka.

O čo ide? Nuž, možno sa niektorí pamätajú, ako sa počas druhej vlády V. Mečiara ako dúha po daždi objavovali rôzne ocenenia pre verných ľudí v okolí premiéra. Jedna ministerka sa chválila, že je čestnou občiankou USA, hoci takýto papier dostal každý významnejší človek, ktorý sa objavil v bezvýznamnom americkom mestečku. Aj ja som takýto čestný občan Ruthefortu, NJ. Vrcholom týchto “ocenení” bolo udelenia ceny Ave Femina sekretárke V. Mečiara A. Nagyovej. Podľa vtedajšej tlače podporujúcej V. Mečiara išlo o prestížne ocenenie, ktoré dostala iba anglická kráľovná a ešte zopár svetových prominentov. Všetci “jasali”, že na Slovensko prišlo zrkadlo, ktoré bolo symbolom tohto svetovo “významného” uznania.

Časy sa menia. Už sa neposielajú bezcenné zrkadlá, ale rovno 50 000 éčiek. Ale podstata je jedna. Ide o hlúpe boľševické propagandistické maniére, o ktorých sme si mysleli, že už sú za nami. Ale čo môžeme chcieť, keď hlavný poradca pani prezidentky je kovaný boľševik M. Leško,” uverejnil Hrnko na svojom facebookovom profile.

Pani prezidentka povedala všetko podstatné vo svojom prejave pri preberaní ceny,znela odpoveď na Hrnkove slová, ktoré uviedol hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Dnes sa mi dostalo mimoriadnej pocty. Vo švajčiarskom meste Ascona som si prevzala Európsku cenu za politickú kultúru….

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Sobota 10. augusta 2019

Facebook