Známy slovenský moderátor s manželkou takmer musel zrušiť dovolenku: Za všetko mohla jediná osoba!

Amerika už nie je to, čo bývala. Svoje o tom vie aj slovenský moderátor a vloger Matej „Sajfa“ Cifra, ktorý sa s manželkou Veronikou vybral na dovolenku do Californie. S nepríjemným zážitkom sa podelil aj so svojimi fanúšikmi prostredníctvom videa.

Po tom, čo pristáli na letisku sa museli v rámci kontroly dostaviť k tzv. imigration officer, ktorého úlohou je spýtať sa cestujúcich na dôvod návštevy, s kým alebo za kým do Ameriky prišli, či tam plánuje dotyčný zostať poprípade pracovať a  mnohé príjemnejšie, ale aj nepríjemnejšie otázky. Manželia Cifroví boli už v tejto krajine veľakrát, ale ako poznamenal Sajfa, takýto prístup ešte nezažili.

Nepríjemný úradník im otvorene naznačil, že si do USA nemôžu chodiť kedy sa im bude chcieť. Keď sa zistilo, že Veronike chýba pečiatka na jednom z dokumentov, nechýbalo veľa a dovolenka mohla byť predčasne zrušená, lebo ako poznamenal imigration officer: „Nemáte právo tu byť,“ povedal vo videu Sajfa.

Našťastie sa všetko nakoniec vysvetlilo a manželia si už teraz môžu vytúženú dovolenku užívať naplno. Podrobný opis toho, čo na letisku zažili si môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

Zdá sa, že od momentu kedy do prezidentského kresla v USA zasadol Trump sa Amerika zmenila. Už to nie je krajina neobmedzených možností, ktorá víta každého návštevníka, pričom jediné čo vyžaduje je dodržiavanie zákonov. Keď budete niekedy do tejto krajiny cestovať osobne, dajte si pozor, aby ste všetko mali v poriadku a hlavne netreba odvrávať, pretože sa môže stať, že vás na letisku otočia a pošlú domov.

Zdroj, foto: youtube.com