Vlnu mimoriadne teplých dní ukončia silné búrky: Sprevádzané by mali byť aj intenzívnymi sprievodnými javmi!

Ilustračná foto: pixabay.com

Vysoké teploty, ktoré momentálne sužujú naše územie pôjdu počas nasledujúcich dní ešte vyššie. Dostať by sa mali až  k +37 °C. Túto vlnu horúčav podľa meteorológov ukončia na konci týždňa intenzívne búrky. Faktom však zostáva, že stredná Európa zažíva najteplejšie obdobie tohto roka. 

Podľa portálu imeteo.sk by najteplejšími dňami mali byť piatok 14. jún a sobota 15. jún, na juhovýchode ešte aj nedeľa 16. jún, kedy teploty na našom území prekročia hranicu +35 °C a zastavia sa až na +37 °C.

Od štvrtka bude omnoho teplejšie

Za stúpajúce teploty môže tlaková výš, ktorá sa v priebehu stredy 12. júna presunie cez naše územie smerom na východ. “Táto tlaková výš sa postupne rozšíri z východnej Európy cez Stredomorie až nad Afriku, odkiaľ bude do našej oblasti pumpovať mimoriadne teplý vzduch, ktorý prinesie vlnu horúčav,” uvádza imeteo.sk.

>>>Viete, čo by ste nemali robiť počas búrky? Pozor aj na umývanie riadu!

Búrky a ochladenie budú len výnimočné

V priebehu tohto týždňa budú búrky len chvíľkové a vyskytnú sa skutočne len ojedinele. K zmene dôjde až v závere týždňa. “Prvý víkendový deň a teda sobota sa bude ešte niesť v znamení slnečného počasia s teplotami do +37 °C, ale druhý víkendový deň už bude úplne odlišný. Na juhovýchode síce ešte bude panovať veľmi teplé počasie, ale od severozápadu príde zmena,” píše imeteo.sk.

Studený front ukončí vlnu horúčav

Vlna tropických teplôt bude ukončená pomerne intenzívnymi búrkami. Vyskytovať sa budú už počas nedele 16. júna na mnohých miestach. Sprevádzané by mali byť aj intenzívnymi sprievodnými javmi ako prívalový dážď, krúpy, či silnejšími nárazmi vetra.

“Prvé búrky by sa nad naše územie mali nasunúť už v noci zo soboty na nedeľu,” informuje imeteo.sk.                                                                                                                                                                                                                                        imeteo.sk