Tragický víkend: Za posledné dva dni prišli o život dvaja motorkári

Foto: KR PZ Košice

Obrovské nešťastia s tragickým koncom sa udiali v piatok 21. júna a v sobotu 22. júna v Košickom a Banskobystrickom kraji. Pri oboch udalostiach prišli o život vodiči motocyklov. Policajti preto zvýšili počet kontrol a svoju pozornosť zamerajú aj na motorkárov, ktorí patria medzi najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky.

V piatok 21. júna v čase okolo obeda stála motorkára život rýchla jazda. Podľa informácií polície, 38-ročný vodič viedol motocykel Harley Davidson v smere od Hnúšte a po vjazde do obce Rimavské Brezovo, pri prejazde miernej pravotočivej zákruty, neprispôsobil rýchlosť jazdy motocykla svojím schopnostiam, dostal šmyk a prešiel do protismeru, kde narazil do oplotenia pri rodinnom dome.

Po náraze do oporného múru motocykel odhodilo na pozemok rodinného domu. Vodič utrpel viaceré poranenia celého tela a počas prevozu do nemocnice zomrel.

“Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenie,” uvádza polícia.

>>>Tragédia v Prievidzi: Vodič zachytil ženu, tá zraneniam podľahla

Uverejnil používateľ Polícia SR – Banskobystrický kraj Nedeľa 23. júna 2019

Uverejnil používateľ Polícia SR – Banskobystrický kraj Nedeľa 23. júna 2019

Uverejnil používateľ Polícia SR – Banskobystrický kraj Nedeľa 23. júna 2019

Tragédia na východe

V sobotu 22. júna, krátko pred 18. 00 h došlo na úseku cesty medzi obcami Spišský Hrušov a Bystrany (okres Spišská Nová Ves) k tragickej dopravnej nehode, ktorá, žiaľ, pretrhla niť života 51-ročného motocyklistu z okresu Spišská Nová Ves.

“Podľa doterajších zistení na rovnom úseku cesty v smere od obce Bystrany na obec Spišský Hrušov si vodič osobného motorového vozidla zn. Škoda Fabia, ktorý prešiel z dôvodu predchádzania iného vozidla do protismernej časti vozovky, nevšimol prichádzajúceho motocyklistu. Bohužiaľ, ani jeden z vodičov už zrážke nedokázal zabrániť, a následkom toho došlo k čelnej zrážke motocyklistu s vozidlom,” uviedla pre Peepl.sk košická krajská policajná hovorkyňa, Lenka Ivanová.

Uverejnil používateľ Polícia SR – Košický kraj Nedeľa 23. júna 2019

Vodič motocykla utrpel zranenia nezlučiteľné so životom, vodič vozidla sa nezranil. Prítomnosť alkoholu u vodiča osobného motorového vozidla bola vykonanou dychovou skúškou vylúčená, to, či alkohol pred jazdou požil vodič motocykla, bude zisťované pri pitve.

Uverejnil používateľ Polícia SR – Košický kraj Nedeľa 23. júna 2019

“Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestná doprava, ktorý bol prítomný na mieste dopravnej nehody počas jej dokumentovania,” doplnila Lenka Ivanová.

Uverejnil používateľ Polícia SR – Košický kraj Nedeľa 23. júna 2019

                                                                                                                                        FB Polícia SR – Banskobystrický kraj, KR PZ Košice