Tragická nehoda autobusu: Zasahovalo viac ako 50 sanitiek

Foto: Twitter

V nedeľu 19. mája došlo k mimoriadne vážnej nehode autobusu, ktorý sa prevrátil na diaľnici na bok, pričom na mieste zomrela jedna osoba. Ďalších mnoho cestujúcich utrpelo zranienia, niektorí z nich aj veľmi vážne.

Autobus smeroval po diaľnici A9 v nedeľu 19. mája z mesta Berlín do Mníchova v Nemecku. V tom čase sa v ňom viezlo až 74 ľudí a šófér, ktorý nezvládol jazdu, vybočil z cesty a prevrátil sa bokom.

Jedna osoba zraneniam na mieste podľahla, ostatní cestujúci utrpeli poranenia, pričom deviati sú na tom veľmi vážne. Cestu uzatvorili na niekoľko hodín.

Podľa polície sa autobus spoločnosi Flixbus prevrátil medzi križovatkami Lipsko – Západ a Bad Dürrenberg. Príčina nešťastia sa ešte vyšetruje, ale pravdepodobne ju má na svedomí vodičov mikrospánok.

Cestujúci použili núdzové kladivá, aby sa dostali von z autobusu. Autobusová spoločnosť poskytovala informácie príbuzným cestujúcich na  tzv. horúcej linke.

Pri nehode zasahovalo až 56 sanitiek, osem záchranárskych vrtuľníkov, ako aj početné jednotky hasičov a polície. Zranených previezli do 14 nemocníc.

thelocal.de