Smutný príbeh reality na Slovensku: Bezcitní ľudia takmer pripravili pána Dušana o to posledné, čo má

Žijeme v ťažkej a najmä uponáhľanej dobe. Málokedy sa zastavíme a čo i len zamyslíme nad osudom toho druhého. Možno niekto tak blízko nás potrebuje podať pomocnú ruku. Niekto, koho existencia je úplne tichá a ani ju veľmi nevnímame. Možno je to váš starší sused, ktorý žije sám za stenami svojho bytu a doslova živorí. Nemá príjem a jeho dlhy len tak narastajú.

Predstavte si tú jeho bezradnosť a samotu. Nikto mu nepomôže a jeho jedinou útechou sú dve zvieratá, o ktoré sa s láskou stará. Napriek výraznému nedostatku sa dokáže o to málo podeliť so svojim kocúrom a psíkom. A potom príde jeden deň, keď jeho štvornohý maznáčik príde domov celý dostrieľaný, lebo niekto sa zrejme nudil a nemal na práci nič lepšie.

Presne toto je príbeh pána Dušana, ktorý žije v skromných podmienkach v malom bratislavskom bytíku. Spoločnosť v starobe a samote mu robí kocúrik Murko a štrnásťročný psík Chvostík (ktorý je tiež veľmi chorý). A práve na jeho milovaného kocúrika niekto bezdôvodne zaútočil a celého ho dostrieľal.

V štáte, v ktorom by mali byť bezbranné zvieratá pred takýmto ľudským vyčíňaním chránené. (No vieme aká je skutočná realizácia zákona a chce sa nám z toho plakať). Naničhodník sa bude so svojou brokovnicou i naďalej beztresne škeriť, zatiaľ čo nevinný pán sa bude všemožne snažit zachrániť svojho spoločníka.

A preto nešťastný pán ani na chvíľočku nezaváhal a vzal svojho Murka na veterinárnu kliniku. Tam si ich zrazu všimli a na internete sa objavila prosba o pomoc pre pána Dušana, jeho kocúrika Murka a ako sa neskôr ukázalo, i psíka Chvostíka.

,,Ani neviem, ako začať. Skúsme sa len na malý moment vcítiť do situácie iného človeka. Človeka, ktorý nemá skoro nič. Nič materiálne. Ale má pri sebe bytosť, ktorá mu robí spoločnosť a uľahčuje život v starobe a samote. Má kocúrika, ktorého miluje nadovšetko. Potom príde niekto, kto mu vezme to jediné. Murka rozstrieľa. Prečo? Lebo môže. Lebo ho nik nepotrestá. Lebo je to len mačka, nižší živočíšny druh. Lebo Murko je nikto. Čo tam po tom, že pán Dušan ho miluje celým svojím srdcom, čo tam po tom, že nemá peniaze na liečbu, operáciu. Čo tam po tom, že Murko je jeho spoločník v dobrom aj zlom. Veď je to len mačka. Necíti bolesť, vôbec nevníma, že mu niekto ubližuje. Čo tam po tom, že pán Dušan je na dne. Veď zničil iba jeden poondený život nejakej mačky. Vôbec mu nedošlo, že zničil dva životy. Nie mačka a človek, ale dvaja parťáci, ktorí sa vzájomne potrebujú. Zničil dva životy. Pán Dušan platí každý účet na veterine poctivo, odopiera sám sebe aj napriek tomu, že je ťažko chorý. Platí za nehoráznu bezohľadnosť a bezcharakternosť niekoho iného, kto sa len tak v rámci srandy rozhodol zobrať niekomu život. Je mi zle z týchto ľudí, z tejto smrtichtivosti, pocitu ukájania sa pri zbližovaní nevinným…….”

Ani neviem, ako začať.Skúsme sa len na malý moment vcítiť do situácie iného človeka. Človeka, ktorý nemá skoro nič. Nič…

Uverejnil používateľ Jana Štiglicová Sobota 16. februára 2019

Kocúrik je celý dostrieľaný a momentálne sa nachádza vo veterinárnej starostlivosti, kde ho pán Dušan trikrát denne navštevuje a nosí mu jedlo. Ak sa jeho stav zlepší, čaká ho náročná operácia, ktorá bude i finančne náročná.

Aj tento krásny psík Chvostík bojuje s ťažkým ochorením. 

Uverejnil používateľ ZVEROKRUH Pondelok 18. februára 2019

 

Ak vás tento smutný príbeh tejto bezbrannej trojky zasiahol neváhajte im pomôcť. Urobiť tak môžete zaslaním peňažného príspevku na číslo účtu občianskeho združenia Zverokruh, ktorý sa stará a nechcené a choré zvieratká. Každé euro pomôže.

Číslo účtu je SK7083300000002600813661 a do poznámky uveďte Murko.

Facebook