Smutná bilancia železníc: V uplynulom týždni boli tri zrážky vlaku s osobou a tri pokusy o samovraždu

TASR/ Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zaznamenali v 28. týždni tri zrážky vlaku s osobou a tri pokusy o samovraždu. TASR o tom informovala hovorkyňa ŽSR Ria Feik Achbergerová.

V pondelok (6. 7.) osobný vlak na priecestí v úseku Martin – Príbovce-Rakovo zrazil osobu neoprávnene sa pohybujúcu na bicykli v priechodnom priereze koľaje. V utorok (7. 7)  vlak v úseku Kúty – Sekule zrazil na chránenom priecestí motocyklistu s následkom usmrtenia. V stredu (8. 7.) rušňovodič vlaku v úseku Šenkvice – Pezinok nahlásil ženu v koľajisku, ktorá nejavila známky života.

“Vlak ostal stáť pred miestom nehody. Žena skočila z nadjazdu na vlak Os 3831,” priblížila hovorkyňa. Vo štvrtok (9. 7.) osobný vlak zrazil muža neoprávnene sa pohybujúceho v priechodnom priereze koľaje v úseku Podunajské Biskupice – Bratislava-Nové Mesto.

V piatok (10. 7.) zaevidovali ŽSR tri pokusy o samovraždu. Muž pod vplyvom omamných látok so samovražednými úmyslami si ľahol v priechodnom priereze staničnej koľaje v ŽST Bratislava-Vajnory a odmietal odísť. Hliadka Policajného zboru ho vyviedla z priestorov ŽSR. Osobu so samovražednými úmyslami nahlásili aj v úseku Štrba – Svit, taktiež ju zadržala polícia. V Slovenskom Novom Meste bola výpravcom privolaná polícia a rýchla záchranná služba k mužovi pokúšajúcemu sa o samovraždu skokom pod vlak, čomu zabránili. Následne si začal rezať ruky. Pri príchode hliadky Policajného zboru a rýchlej záchrannej služby osoba ušla.

ŽSR vyzývajú verejnosť na opatrnosť pri pohybe v blízkosti železničnej trate. “Vlak je obrovský kolos, ktorý môže mať brzdnú dráhu v závislosti od rýchlosti aj viac ako kilometer a následky zrážky s ním bývajú fatálne,” zdôrazňujú.

Zdroj: TASR