Pred nami sú nezvyčajne teplé dni: V tejto časti Slovenska bude najteplejšie

Foto: pixabay.com

Podľa aktuálnych informácií meteorológov panuje v Európe mimoriadne teplé počasie. Rekordné teploty totiž prináša nezvyčajne teplý vzduch, ktorý do našej oblasti prúdi. Portál imeteo.sk uvádza, že najbližšie dni budú teploty atakovať hranicu +20 °C aj na našom území. 

Už v pondelok 22. februára boli rekordne vysoké teploty zaznamenané v Nemecku, kde teplota prekonala hranicu +20 °C. Počas stredy 24. februára bolo mimoriadne teplo aj v Českej republike. V Českom Krumlove vystúpila teplota až na +20,1 °C. Takéto teplé počasie čaká aj Slovensko.

Teploty sa môžu vyšplhať až k +20 °C

V priebehu stredy 24. februára bude na našom území prevládať prevažne slnečné počasie s veľmi vysokými teplotami. Tie sa na našom území vyšplhajú na +13 až +17 °C. Takéto teploty však nebudú len u nás, ale v celej Európe. Ešte vyššie teploty sa na našom území očakávajú počas štvrtka 25. februára.

“Maximálne teploty by sa mali vyšplhať na +13 až +20 °C. Magická hranica +20 °C by mohla byť prekonaná na západnom Slovensku,” píše imeteo.sk.

Mierne ochladenie príde cez víkend

Spôsobí ho tlaková výš, ktorá by sa počas víkendu mala dostať nad Britské ostrovy. Ocitnúť by sme sa tak mali v chladnejšom severozápadnom prúdení. Vplyvom toho sa očakáva pokles teplôt, ale aj tak by sa teploty mali udržiavať nad hranicou dlhodobého normálu.

“Denné teploty by sa počas víkendu mali pohybovať v rozmedzí +4 až +11 °C a počas noci sa vrátia slabé mrazy. Ani v nasledujúcich dňoch to však nevyzerá na to, že by sa malo vrátiť zimné počasie. Teploty by mali opäť stúpať nad hranicu +10 °C a postupne budú atakovať a hranicu +15 °C,” dopĺňa imeteo.sk. 

Zdroj: imeteo.sk