Pozor na túto sladkosť v našich obchodoch: Obsahuje nebezpečné farbivá!

Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky (ŠVPS) upozornila na správu o nevyhovujúcom výrobku, ktorý bol dovezený aj do našej krajiny. Výrobok sa momentálne sťahuje z predajní.

Regionálna veterinárna a potravinová správa (RVPS) Levice uskutočnila v prevádzke Jednoeurovka, Ľudovíta Štúra 2233/19, Levice na základe úradnej kontroly potravín odobratie vzorky z výrobku „Kiss me – farbiace žuvacie cukríky s citrónovou, malinovou a príchuťou čiernych ríbezlí” 100g, šarža AKD, DMT 30.3.2020, krajina pôvodu Poľsko.

V uvedenom výrobku sa našli nevhodné prísady: farbivo tartrazín E102, ktoré nie je uvedené v zložení a prekročenie najvyššieho množstva farbiva chinolínová žltá E104.

Sledujte nás aj na INSTAGRAME >>TU<<

E102 – tartrazín je žlté farbivo a vyskytuje sa v obľúbených cukrovinkách, konzervovanom ovocí, žuvačkách, džúsoch, ale aj v pečive, mliečnych výrobkoch, či horčici. Môže vyvolať alergie, hyperaktivitu, astmatický záchvat v horších prípadoch aj nádory.

E104 – chinolínová žltá je zelenožlté farbivo. Nachádza sa v cukrovinkách, zmrzline, pudingoch, omáčkach, horčici, nápojoch. Spôsobuje alergické reakcie, hyperaktivitu, žihľavku.

V niektorých štátoch sú tieto prídavné syntetické látky zakázané.

Foto: svps.sk
Foto: svps.sk
Foto: svps.sk

Nastavte si, aby sa vám na Facebooku zobrazovalo viac našich článkov. Stačí si nás pridať medzi obľúbené stránky 🙂

Kliknite na Novinky -> Upraviť preferencie -> Určite, kto sa má zobrazovať ako prvý -> Pohľadajte našu stránku Peepl.sk, kliknite na ňu, pridá sa hviezdička a potvrdíte HOTOVO.

Dá sa nastaviť iba cez počítač.

svps.sk