Po chladom počasí sa výraznejšie oteplí: V nížinách môžeme očakávať aj takéto príjemné teploty

Ilustračná foto: pixabay.com

Naše územie čaká po chladnom počasí výraznejšie oteplenie. To by malo ukončiť sériu chladných dní a do nížin priniesť teploty aj cez +20 °C. Chladné budú ešte nastávajúce dve noci, ktoré by mali byť z tejto série dní najchladnejšie. Teplota by mala klesať aj pod bod mrazu, na celom území sa ochladí pod +5 °C. 

Počasie u nás ovplyvňuje už niekoľko dní chladný, pôvodom arktický vzduch. Teploty sú veľmi nízke, na severe v noci klesajú k bodu mrazu, cez deň je len do +10 °C.

“Pondelok a utorok budú denné maximá ešte relatívne nízke a dosiahnuť by mali od +8 do +15 °C. Už v utorok sa ale nad naše územie začne dostávať teplý vzduch od západu. Oteplenie bude najskôr nevýrazné,” informuje imeteo.sk. 

Teploty by mali narastať od utorku 8. októbra. V stredu 9. októbra dosiahnú maximá +10 až +16 °C a vo štvrtok 10. októbra by to malo byť už +12 až +18 °C. Cez víkend by malo teplé počasie vyvrcholiť a teploty by na celom území mali presiahnuť hranicu +15 °C, v nížinách to bude až do +22 °C.

“Zrážok by malo od utorku takisto ubudnúť a môžeme sa preto tešiť na sériu teplejších a bezzrážkových dní. V údoliach sa ale už budú objavovať početné hmly, ktoré sa pri priaznivej inverzii môžu udržať aj po celý deň,” dopĺňa imeteo.sk.

                                                                                                                                                                                                                                     imeteo.sk