Na zhoršujúcu situáciu reaguje premiér: Slová, ktoré nechcel nikto počuť

Foto: Facebook

Posledné dni rapídne narastá počet infikovaných novým koronavírusom, za piatok dokonca pribudlo 552 nakazených a tri úmrtia. Premiér Igor Matovič prostredníctvom sociálnej sieti naznačil, že sa musíme opäť pripraviť na sprísnenie opatrení.

“Situácia sa vyvíja veľmi veľmi zle. Tretina ľudí doslova serie na pravidlá a majú žúrku akoby sa nechumelilo,” začína príspevok Matovič, ktorý dodáva, že “ak nechcem stovky mŕtvych a tisícky trvalo postihnutých po Covide, musíme nasadiť ťažké ochranné opatrenia.”

Na piatkovom zasadnutí pandemickej komisie premiér navrhol, aby bol od 1. októbra na svadbách maximálny počet účastníkov do 30 ľudí tak, ako sa to navrhovalo pred niekoľkými dňami.

>>>Počet nakazených koronavírusom za piatok sa zvýšil o vyše 500 nových prípadov

Nové opatrenia by sa mali dotknúť aj hromadných podujatí, maximálna povolená účasť na podujatiach, kde sa sedí bude 100 ľudí v interiéri a 200 ľudí v exteriéri.

O ďalších opatreniach budú informovať v pondelok.

V sobotu sa premiér opäť vyjadril k aktuálnym číslam: “Situácia je mimoriadne mimoriadne vážna a preto po 3 mesiacoch preberám vedenie boja voči Covid-19 do vlastných rúk s rovnakým cieľom ako počas prvej vlny – vyhrať ho s čo najmenším dopadom na zdravie a životy nevinných ľudí,” uvádza na sociálnej sieti.

Zdroj: Facebook/Igor Matovič