MIMORIADNE! Povodne na Slovensku majú prvú obeť: O život prišiel 26-ročný mladík

Foto: Instagram

Slovensko sužuje už tretí deň dážď, ktorý neutícha. Podľa informácií meteorológov dosahujú hladiny tokov až 3. stupeň povodňovej aktivity. Voda tak neohrozuje len príbytky, ale žiaľ aj ľudské životy. Povodne v našej krajine majú prvú obeť. 

Ako informuje imeteo.sk, dážď na Slovensku neutícha a situácia je celkovo kritická. Intenzívny lejak sužuje celé naše územie a to aktuálne predovšetkým západné Slovensko, kde za uplynulých 12 hodín spadlo najviac zrážok.

“Počas dnešného dňa spadlo najviac zrážok v oblasti Malých Karpát, kde za uplynulých 12 hodín spadlo od 20 do 45 mm. Najkritickejšia situácie je však na východe. V oblasti východného Slovenska spadlo počas zrážok už aj viac ako 100 mm zrážok, v dôsledku čoho sa dvíhajú vodné toky až na úroveň povodňových stupňov,” uvádza imeteo.sk.

Najhoršia situácia je aktuálne na Gemeri a Spiši. Tu viaceré vodné toky dosahujú až úroveň 3. povodňového stupňa. Rozbúrené potoky a rieky si už vyžiadali aj prvú obeť aktuálnych povodní.

“Rozvodnený potok v obci Jezersko strhol ešte počas včerajšieho večera 26-ročného muža, po ktorom vyhlásili pátranie. Jeho telo našli dnes dopoludnia horskí záchranári, ktorí konštatovali smrť”, informuje imeteo.sk.

Táto situácia by mala trvať podľa informácií meteorológov do dnešného večera. Zrážky v nočných hodinách síce ustanú, avšak ďalšie sa už teraz chystajú na naše územie. Dorazia vo štvrtok 15. októbra popoludní od juhu, pričom opäť budú výdatnejšie a môžu dočasne zvýšiť hladiny vodných tokov.

Zdroj: imeteo.sk