Kráľovná Alžbeta prežíva veľký smútok. Strata verného priateľa

Foto: Instagram

Kráľovná Alžbeta II. má v týchto dňoch prežívať veľký smútok spôsobený stratou jej ďalšieho štvornohého miláčika. Dvanásťročný psík Whisper zomrel len pár mesiacov po tom, čo ju na jar opustil ďalší jej pes, Willow.

Právom sa pes pokladá za najlepšieho priateľa človeka a všetci, ktorí štvornohého miláčika majú, vedia, aké silné puto môže vzniknúť. Dokonca sa právom pokladá za milovaného a nenahraditeľného člena rodiny.

Práve toto je aj prípad kráľovny Alžbety, ktorá je veľkou milovníčkou psov, predovšetkým plemena corgi. Už pred pár mesiacmi jej mal uhynúť posledný potomok prvého psa, Willow a teraz sa musí zmieriť so stratou posledného corgiho.

12-ročného psíka Whispera, sa Alžbeta ujala po tom, čo zomrel jeho pán, hájnik Bill Frenwick v roku 2016. Práve jeho žena sa kedysi mala o všetkých kráľovniných psov starať počas jej zahraničných ciest.

Britská panovníčka tak stratila aj posledného corgiho, no ostali jej ešte dvaja psíkovia rasy dorgi, ktorí sú krížencami jazvečíka a jej obľúbeného plemena corgi.

express.co.uk, Instagram