Kráľovná Alžbeta opäť potvrdila, že je skromná: Pravda z Buckinghamského paláca

  • Sídlom britskej kráľovnej je Buckinghamský palác

Britská panovníčka Alžbeta II. patrí medzi najdlhšie vládnuceho monarchu vo Veľkej Británii, pričom zároveň je jednou z najslávnejších a najsledovanejších osôb sveta. I keď je kráľovnou, často dokazuje, že je tiež len obyčajným človekom.

 

Sídlom kráľovnej Alžbety je Buckinghamský palác v Londýne, ktorý má 775 izieb. Podľa najnovších informácií však má kráľovná využívať len šesť z nich, nakoľko chce zaberať čo najmenší priestor pre každodenné bývanie.

Kráľovná sa tak zdržiava v spálni, v súkromnej obývačke, ďalej ide o šatník a kúpeľňu, miestnosť pre verejnosť, kde sa stretáva s predsedom vlády a ďalšími hodnostármi, a o miestnosť Empire, ktorá je akousi čakárňou.

>>>VIDEO Dievčatko stratilo v sídle kráľovnej Alžbety hračku: Prekvapenie, ktoré určite nečakala

Nejde pritom o obrovské miestnosti, dokonca je v nich aj menší nábytok.

Buckinghamský palác slúži ako hlavné sídlo kráľovnej, pričom od júla do septembra býva na zámku v Balmorale. Počas týchto mesiacov sú veľkolepé štátne miestnosti prístupné verejnosti.

Niektoré z miestností Buckinghamského paláca

View this post on Instagram

This is the Green Drawing Room at Buckingham Palace. The walls are lined with opulent green silk, and complemented by green upholstered furniture. Around the room are stunning examples of green glazed porcelain from the French Sèvres factory. The furnishings in the Green Drawing Room reflect George IV’s taste for French interior design and decoration. See this room, and many others, as part of an Exclusive Guided Tour of Buckingham Palace. Dates are available until early February. More details on our website – www.rct.uk – or follow the link in bio. #green #buckinghampalace #london #thingstodoinlondon #palace #thequeen #royalty #sevres #georgeIV #christmaspresentidea #christmas #gift #present

A post shared by Royal Collection Trust (@royalcollectiontrust) on

mirror.co.uk