K Európe sa dostanú zvyšky hurikánu Lorenzo: Dorazia už tento týždeň!

  • V Atlantiku sa stále nachádza hurikán Lorenzo

Počas pondelka 30. septembra dosiahol hurikán Lorenzo silu hurikánu 5. kategórie. Podľa aktuálnych informácií postupuje smerom k Európe. Doraziť by tu mal vo štvrtok 3. októbra. 

 

Hurikán Lorenzo sa nachádza momentálne nad Atlantikom. Nebezpečenstvo pre obývané oblasti zatiaľ nepredstavuje, no to sa už čoskoro zmení. Hurikán Lorenzo totiž mieri na Azorské ostrovy, kde dorazí už v utorok v noci. Hurikán by tu mal dosahovať silu hurikánu 3. kategórie.

>>>Silný vietor v noci ustál: Podľa meteorológov sa však rozfúka opäť!

“Očakáva sa, že spôsobí škody predovšetkým na západe Azorských ostrovov. Z oblasti Azorských ostrovov by sa mal následne hurikán presúvať smerom k Európe a bude slabnúť. Lorenzo by k pobrežiu Britských ostrovov mal doraziť vo štvrtok ráno a už by nemal dosahovať silu hurikánu a je len zhruba 30 % pravdepodobnosť, že bude dosahovať silu tropickej búrky,” píše imeteo.sk.

Foto: imeteo.sk

Meteorológovia informujú, že pôjde pravdepodobne o post-tropický cyklón, ktorý však napriek tomu môže na Britských ostrovoch spôsobiť problémy. “Očakáva sa silný vietor, výraznejší dážď a západné pobrežie Britských ostrovov môžu bičovať vlny,” dopĺňa imeteo.sk.

                                                                                                                                                                                                                                          imeteo.sk