Inštruktorka jogy spravila jeden pohyb, no potom prišlo niečo hrozné: Príšerné následky!

Joga vám naštartuje metabolizmus, spevní telo, natiahne lenivé svaly a prebudí imunitu. Naučí vás upokojiť myseľ a zrelaxovať. Môže byť prospešná pre vašu fyzickú i psychickú pohodu, ale nemalo by sa to preháňať a ohroziť zložitými pohybmi svoje zdravie.

Americká trénerka jogy Rebecca Leigh (40) je zanietená do tajov tohto druhu cvičenia. Chvíľku po natočení videa pre svojich fanúšikov sa jej však udiala veľká nepríjemnosť.

K zraneniu došlo, keď Rebecca robila pokročilý typ stojana nazývaného “dutina”. Táto pozícia si vyžaduje predĺženie krku, pokles bokov dozadu a klenutie dolnej chrbtice, zatiaľ čo stojíte.

“Po ceste domov som si všimla, že pomaly strácam periférne videnie a potom som už videla rozmazane. Sadla som si a chcela som si dať vlasy do copu, no nemohla som kontrolovať pohyby mojej ľavej ruky,” cituje jej slová britský denník Daily Mirror.

Nemyslela si, že by to mohlo byť niečo vážne, až neskôr, keď cvičila na hodine jogy a svojich žiakov videla rozmazane. Podotkla, že mala strašné bolesti hlavy, nebola schopná robiť ani úplne obyčajné veci, ako najesť sa či osprchovať.

Jej manžel ju ihneď zaviezol do nemocnice, kde lekári po vyšetreniach skonštatovali, že mala mŕtvicu, kvôli krvnej zrazenine v mozgu. Povedali, že pri stojke si pretrhla jednu zo štyroch tepien, ktoré dodávajú krv do mozgu.

Rok po nešťastí Leigh hovorí, že sa dostala len do 75 percentného zdravotného stavu a svojím príbehom varuje aj ostatných fanúšikov jogy, aby boli opatrnejší.

Daily Mirror