FOTO Zdeněk zo Zámeny manželiek prišiel o nohy. Nehoda mu zmenila život

Foto: YouTube

  • Krátko po natáčaní Zámeny manželiek rodinu postihla obrovská tragédia

Zdeněk pracoval ako vodič kamiónu a na diaľnici D2 smerom na Bratislavu sa dostal pred niekoľkými mesiacmi do hromadnej havárie. Hasiči ho museli z vraku jeho kamiónu takmer hodinu vystrihovať. Po prevoze do nemocnice skončil v umelom spánku, lekári ho niekoľkokrát operovali a nakoniec podstúpil amputáciu oboch dolných končatín.

 

„Priateľ prišiel o obe nohy, vzali mu ich nad kolenami,“ prehovorila s plačom po nehode jeho partnerka Díta pre portál blesk.cz. Partnerka kamionistu mala strach, že ostane na výchovu ich syna Vojtěcha (5) úplne sama. Zdeněk zostal nažive, ale skončil na invalidnom vozíku.

Napriek tomu neupadá do depresií.  Po operácii bral nehodu pozitívne a tešil sa z času, ktorý bude môcť venovať ich 5-ročnému synčekovi.

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

„To, že nemám nohy, neznamená, že tu budem sedieť na zadku,“ povedal Zdeněk pre novu.cz s tým, že sa vrátil ku svojmu koníčku – stolárčine.

Pol roka po nehode čaká Zděnka ešte pár rehabilitácií a verí tomu, že by raz mohol znova chodiť. To by mu mohli zabezpečiť nové bionické nohy, na ktoré si bude musieť našetriť.

Z dôvodu, že Zdeněk potreboval v byte bezbariérový prístup v Čechách založili finančnú zbierku na pomoc rodine.

Aktuálna fotka Zdenka na vozíčku >>TU.

 

blesk.cz, markiza.sk