FOTO Katastrofa v Benátkach: Obrovská povodeň a dvaja mŕtvi, z videa budete mať zimomriavky

Foto: Instagram

  • Ide o druhú najväčšiu povedeň v histórii Benátok

Dažde a povodne netrápia v týchto dňoch len Slovensko, no v oveľa väčších rozmeroch zasiahli mesto, ktoré je práve na vodu najzraniteľnejšie a najbezbrannejšie. Talianske Benátky postavené na vode prežívajú rekordnú povodeň.

Katastrofa s nevyčísiteľnými škodami. Práve to sú slová benátskeho starostu Luigiho Brugnara zo stredy 13. novembra po prehliadke mesta, ktoré položila na kolená rekordná výška vody 187 centimetrov. Zatiaľ najvyššiu hladinu mala voda v roku 1966 a to 194 centimetrov.

“Hovorí sa o škode v stovkách tisíc eur,” povedal starosta, ktorý pozorne sleduje aktuálnu kritickú situáciu v meste.

Ulice historického centra Benátok sú opustené, hasiči už mali vykonať vyše 170 zásahov.

Povodeň má bohužiaľ, aj dve obete. Prvou je78- ročný muž, ktorý mal zomrieť zásahom elektrickej energie po tom, čo voda spôsobila skrat v jeho dome. Druhá osoba zomrela pravdepodobne v dôsledku prírodného živla.

“Benátky sú na kolenách. Bazilika San Marco utrpela vážne škody ako aj celé mesto a priľahlé ostrovy,” napísal starosta na Twitteri.

Podľa správ polície, ktorej sa podarilo vstúpiť do Baziliky, je jej krypta úplne zatopená, pričom hladina vody v kostole prekročila meter.

Pozrite si aktuálne fotky a videá z Benátok.

View this post on Instagram

Follow @milanocityitalia pic by @veneziacityitaly

A post shared by SAVE VENICE (@veneziacityitaly) on

https://www.facebook.com/severeweatherEU/photos/a.1423656947857402/2671586509731100/?type=3&theater

VIDEÁ

View this post on Instagram

⚠️ Una marea eccezionale sta interessando #Venezia: 187 centimetri. Dopo i 194 centimetri del 1966 è il secondo livello più alto nella storia. . ➡ Si raccomanda la massima cautela. 📷 Ringraziamo @kaiziehi per il video. ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ 👉 Per saperne di più seguici su ⤵ 🌐 www.centrometeoligure.com 📝 Facebook ➡ LIMET ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ 📝 Follow ➡ @meteo_limet 👌 Inviateci le vostre foto utilizzando il Tag ➡ #meteo_limet ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ Partners 🔥 @shot_italia ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ #venice #venezia #italia#italy #igersitalia #mare #sea #laguna #veneto#igersveneto #igersitalia #italian_places #ig_italia#ig_italy #veneziagram #italiainunoscatto#map_of_italy #map_of_europe #moodygrams#veniceitaly #living_europe #weather#veniceitaly#autunno #novembre #sanmarco #veneziadavivere

A post shared by Weather | Nature | Liguria (@meteo_limet) on

tpi.it, Instagram