Dočkáme sa “Babieho leta”: Meteorológovia poukazujú na teplotne príjemné jesenné dni!

Ilustračná foto: pixabay.com

Uplynulý víkend sa niesol v duchu teplotne nadpriemerného počasia a vyvrcholí rannými mrazmi. Očakávať ich treba ešte v utorok 8. októbra a následne sa začne otepľovať. V závere týždňa by k nám malo doraziť dlho očakávané Babie leto. 

Za chladné a upršané počasie môže tlaková níž Loreno, ktorá bola pozostatkom hurikánu. Táto níž k nám priniesla nielen zrážky, ale i studený vzduch, ktorý aktuálne pociťujeme na našom území a pociťovať budeme do polovice týždňa.

V priebehu pondelka 7. októbra a utorka 8. októbra nás čaká premenlivá oblačnosť s nízkymi teplotami. “Nočné teploty budú klesať aj pod bod mrazu a denné teploty budú stúpať len k +15 °C. Potom však príde zmena a teploty začnú stúpať,” uvádza imeteo.sk.

V piatok 11. októbra by teploty počas dňa mali na našom území stúpať aj nad +20 °C a pred nami sa črtá slnečný a teplý víkend. Pri slnečnom počasí by denné teploty mali stúpať na +16 až +23 °C.

“Vyhliadky naznačujú, že teploty by mali vyvrcholiť na začiatku budúceho týždňa, kedy je pravdepodobnosť, že v najteplejších lokalitách vystúpia teploty až k hranici +25 °C.  Ak sa tieto predpovede naplnia, tak nás čakajú mimoriadne teplé dni. Denné teploty by totiž mali byť o 6 až 9 °C vyššie ako je na súčasnú ročnú dobu, teda na polovicu októbra bežné,” informuje imeteo.sk.

                                                                                                                                                                                                                                            imeteo.sk