Začnú platiť nové opatrenia: Týkajú sa hromadných podujatí či svadieb

Foto: unsplash.com

V piatok 11. septembra sa uskutočnilo rokovanie Pandemickej komisie vlády SR, ktorá sprísnila niekoľko opatrení. Týkajú sa hlavne hromadných podujatí, svadieb či nosenia rúšok v školách. Informoval o tom minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Ako uviedol minister, od stredy 16. septembra budú zakázané hromadné podujatia organizované v prevádzkach verejného stravovania a v ubytovacích zariadeniach. Výnimku budú mať len svadby a kary.

Opatrenia sa tiež týkajú:

  • športových kempov – účastníci sa musia preukázať negatívnym testom na COVID-19 nie starším ako 96 hodín, pričom osoby musia počas jeho konania dodržať spoločnú izoláciu.

Opatrenia od 1. októbra:

  • Podujatia v zelených okresoch: exteriér maximálne 200 účastníkov, interiér maximálne 100 ľudí.
  • Podujatia v oranžových a červených okresoch: exteriér do 100 ľudí, interiér do 50.
  • Svadby v červených okresoch: kapacita maximálne 30 ľudí.

Pravdepodobne sa tiež predĺži nariadenie týkajúce sa nosenia rúšok v školách pre žiakov druhého stupňa, študentov stredných a vysokých škôl. Rúška by sa mali nosiť do konca septembra.

Červené okresy: Bratislava, Nitra, Tvrdošín, Stará Ľubovňa a Michalovce.

Oranžové okresy: Senec, Pezinok, Malacky, Liptovský Mikuláš, Šaľa, Nové Zámky, Považská Bystrica, Púchov, Prešov, Sabinov, Trenčín, Vranov nad Topľou.

Tlačová konferencia ministra zdravotníctva Mareka Krajčího po zasadnutí Pandemickej komisie vlády SR. Aktuálna epidemiologická situácia a návrhy nových opatrení.

Uverejnil používateľ Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Piatok 11. septembra 2020