Výzva William a Kate k aktuálnej situácii: Na toto by si mali dať ľudia pozor

Britský princ William a jeho manželka Kate vyzvali ľudí, aby sa počas pandémie nového koronavírusu starali aj o svoje duševné zdravie. Upozornili tiež na silný psychologický tlak, ktorý v tejto súvislosti pociťujú mnohí zdravotnícki pracovníci. Informovala o tom v piatok agentúra Reuters.

 

“Môžeme sa cítiť frustrovaní, môžu nám chýbať naši milovaní a môžeme pociťovať úzkosť,” povedal vnuk kráľovnej Alžbety II. v rozhovore pre online platformu britskej vlády s názvom Every Mind Matters, ktorá sprostredkúva rôzne odporúčania na tému duševného zdravia. “Existujú veci, ktoré môžeme v tomto čase robiť my všetci, aby sme sa starali o našu duševnú pohodu, dodal William.

Pre BBC William uviedol, že najviac ho znepokojuje situácia zdravotníkov, ktorí proti koronavírusu bojujú v prvej línii a každodenne nasadzujú svoje životy, aby zachránili iných, pričom vnímajú bolesť svojich pacientov. Ich aktuálne pracovné skúsenosti sa nepodobajú ničomu, čo zažili doteraz, poznamenal.

>>>Tajomstvo Kate Middleton odhalené: Takto zvládla všetky tri tehotenstvá a pôrody

V marci bol na koronavírus pozitívne testovaný aj Williamov otec princ Charles (71). “Musím sa priznať, že na začiatku som bol celkom znepokojený: svojím vekom totiž spadá do profilu rizikových (osôb),” povedal v tejto súvislosti William. Dodal, že sa obáva aj o zdravie svojej starej matky, 93-ročnej kráľovnej Alžbety II., ako aj jej manžela a Williamovho starého otca princa Philipa (98), ktorí sa nachádzajú v izolácii na Windsorskom zámku. William uviedol, že členovia kráľovskej rodiny robia všetko pre to, aby ich ochránili.

https://www.instagram.com/p/B_FFe9SlK0s/

Ak sa vám článok páčil, môžete ho zdieľať, prípadne nám dajte aspoň “páči sa mi” pod príspevok na Facebooku, ďakujeme ?

Zdroj: TASR, Foto: Instagram